אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית ברחובות - שפע נכסים

מיקום - שטח חקלאי בסמוך לגבולה המזרחי של העיר רחובות. הקרקעות המשווקות משויכות לגוש 3792, חלקה 3 ונכללות במתחם תכנוני גדול ביותר (בן כ-720 דונמים) המכונה - מתחם תעסוקה גזר.

יתרונות - יציאה מהירה לעורקי תחבורה מרכזיים: בסמוך לכביש 6, לכביש 40 ולתחנת רכבת. התוכנית לשינוי ייעוד הקרקע נתמכת על ידי הרשות המקומית.

עלות - כ-129 אלף ש"ח לחלקה של 200 מ"ר.

מלאי - סה"כ 25 חלקות.

הערכת שווי במימוש העסקה - דונם של קרקע באיזור הפרויקט, לאחר שינוי הייעוד, מוערך על ידי החברה המשווקת בסכום של כ-3 מיליון ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית ובבעלות פרטית (שלא כמו מרבית האדמות בישראל הנמצאות בבעלות המדינה). התחייבות לרישום הבעלות בטאבו (לשכת רישום מקרקעין). החלקות המוצעות לרכישה נכללות בתוכנית לשינוי ייעוד הקרקע מחקלאות למבני משרדים ומסחר - תוכנית מתחם תעסוקה גזר. תוכנית זו תוכננה על ידי האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס העיר ת"א. התוכנית נמצאת בשלבי אישור ראשוניים והופקדה בוועדה המקומית. על פי החברה המשווקת, התוכנית זוכה לתמיכה מן הרשויות המקומיות הרלוונטיות.

הקרקעות המשווקות במסגרת הפרויקט מוגדרות כאיזור מרקם עירוני על פי תמ"א 35 (תוכנית מתאר ארצית 35) ונמצאות בקו ראשון מול איזור מגורים, מיקום המגדיל את הסיכויים להפשרת הקרקע.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע מטעם עו"ד אבי פורטן (ממשרד אגמון ושות'). כמו כן מוצע ליווי במסלולי אשראי עד 50 אחוזים מסכום העסקה.

החברה המשווקת - חברת שפע נכסים. בעלי החברה - מייקל זלמנסון. החברה פעילה מזה למעלה מ-20 שנים בשוק הנדל"ן. לחברת שפע נכסים נסיון בפיתוח ושיווק קרקעות חקלאיות, בעיקר באיזור השפלה. כמה מן הפרויקטים להשקעה בקרקע חקלאית אותן הובילה החברה, הסתיימו כבר בהפשרת הקרקע לבנייה ובביצוע הבנייה עצמה (לדוגמא באיזור ראשל"צ).

 

 רחובות - על העיר

העיר רחובות הוקמה בשנת 1890 כמושבת איכרים חקלאית על ידי קבוצת חלוצים ציוניים מפולין. ענפי החקלאות העיקריים בהם עסקו אנשי היישוב היו כרמי ענבים ושקדים ומטעי זיתים ותאנים. בשנים לאחר מכן הלכה וגדלה אוכלוסיית המושבה, ועדיין משך שנים לא מעטות נשמר אופיה החקלאי והכפרי. עניין זה השתנה בשנות ה-40 של המאה ה-20 עם קליטתן של משפחות עולים רבות ביישוב. ב-1950 הוכרזה רחובות כעיר.

נכון להיום מונה אוכלוסיית רחובות כ-130,000 איש והצפי המוצהר של הרשות המקומית הוא כי מספר התושבים יגיע ל-150,000 איש עד שנת 2025. ברחובות יש כיום כ-40,000 יחידות דיור ועל פי תוכנית המתאר העירונית מתוכננת בנייתן של כ-5,000 יחידות דיור נוספות בשנים הקרובות וסך של כ-12,000 יחידות דיור עד 2020. שטח שיפוט העיר משתרע על פני 22,500 דונמים. הידלדלות עתודת הקרקעות הפנויות המיועדות לבנייה הוביל את עיריית רחובות ליזום מהלך מול משרד הפנים, לסיפוח שטחים נוספים לעיר (המצויים כיום בשטחה של המועצה האזורית ברנר). נכון לעת זו העניין טרם הוכרע.

ברחובות פועלים 22 בתי ספר על יסודיים, 34 בתי ספר יסודיים וכ-240 גני ילדים. בתחום החינוך הגבוה ברחובות בולט מכון ויצמן - מוסד המחקר המדעי המוביל בישראל. כמו כן ממוקמת בעיר הפקולטה ללימודי חקלאות של האוניברסיטה העברית. בשטח העיר פועלות גם מספר מכללות אקדמיות ומקצועיות (מכללת רחובות, מכללת פרס, המכללה העירונית ועוד). רחובות משמשת כעיר נפה בשפלה וככזו מרוכזים בה סניפים של מוסדות ממשלתיים וציבוריים המספקים שירותים לתושבי האיזור. בעיר ממוקם בית החולים קפלן, המשמש כמרכז רפואי אזורי וכן כמסגרת למוסד לימודי מקצועות הסיעוד. בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת ברמת הביקוש לנדל"ן ברחובות, עליה אשר באה לידי ביטוי בהקמתן של שכונות מגורים חדשות, אשר אוכלסו בעיקר על ידי משפחות בנות המעמד הבינוני-גבוה. במקביל חלה התפתחות מרשימה גם בהיצע ברחובות בתחומי הבידור והתרבות.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר