אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקעות הפקאן ברחובות - המרכז הארצי לקרקעות

עדכון (נובמבר 2016) - נכון לעת זו שיווק הקרקעות במסגרת פרויקט זה הסתיימה.

 

אודות רחובות

 

מיקום - חלקות קרקע בתחומה שיפוטה של העיר ברחובות, ממוקמות בסמוך לשכונת רחובות המדע ושכונת אחוזת הנשיא.מגרשים חקלאיים ברחובות

יתרונות - החלקות המשוווקות ממוקמות בסמוך לנתיבי תחבורה מרכזיים, מיקום אשר צפוי להעלות את ערך הקרקע במידה ותופשר לבנייה.

שוק הנדל"ן ברחובות נהנה בשנים האחרונות מעלייה ניכרת בביקוש למגורים בעיר. עלייה זו, לצד הדלדלות עתודת הקרקעות המאושרות לבנייה בעיר, מעלה את הסבירות כי תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות ברחובות, תזכנה לאישור גופי התכנון הרלוונטיים.

עלות יחידה בפרויקט - כ-159 אלף ש"ח לחלקת קרקע.

מלאי - סה"כ 20 חלקות.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (שלא כמו מרבית הקרקעות בישראל הנמצאות בבעלות המדינה). עסקת הרכישה כוללת גם את רישום בעלות הקונה על החלקה בטאבו. המגרשים המוצעים לרכישה מוגדרים בתמ"א (תוכנית מתאר ארצית) 35 וכן בתוכנית מתאר מחוזית ובתוכנית מתאר מקומית של עיריית רחובות, כשטח פיתוח עירוני.

תוספות נלוות - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע. כמו כן מוצע ליווי במסלולי אשראי עד 60 אחוזים מסכום הרכישה.

החברה המשווקת - המרכז הארצי לקרקעות.


 רחובות - על העיר

רחובות הוקמה כמושבת איכרים חקלאית ב-1890 (תקופת העלייה הראשונה). מייסדי המושבה היו חברי אגודה ציונית בפולין, אשר רכשו שטח בן כ-10,000 דונמים ועלו ארצה ליישבו. עיקר פרנסתם של חלוצי היישוב באה מעיבוד חקלאי של השטחים שנרכשו, עליהם נטעו פרדסים וכרמי גפנים. ב-1907 נקלטו ביישוב משפחות ראשונות מעולי תימן. בשנים לאחר מכן נוספו אליהן משפחות נוספות שעלו מתימן ובנו את בתיהן ברחובות, באיזורים שהיו לשכונות חדשות ביישוב.

בדומה לתהליך שעבר על יישובים חקלאיים רבים בישראל, גם ברחובות הגדילה במספר התושבים הביאה עם השנים לאיבוד צביונו החקלאי של היישוב ולאימוץ אופי עירוני יותר. ב-1950 היתה רחובות לעיר. בשנים לאחר מכן התבסס מעמדה של רחובות כמרכז העירוני המוביל של איזור השפלה וכספקית של שירותים שונים עבור תושבי היישובים הכפריים הסמוכים אליה.

שטח שיפוטה של רחובות נפרש על פני של כ-23,000 דונמים. אוכלוסיית רחובות מונה כיום כ-120,000 איש. בשטח העיר ממוקמים: מכון ויצמן, מוסד המחקר המדעי המוביל בישראל, הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, מספר מכללות אקדמיות, בית חולים איזורי - המרכז הרפואי קפלן, מפעל תנובה, מפעל המשקאות הקלים יפאורה, פארק תעשייה (פארק ת.מ.ר ע"ש יצחק רבין) בו פועלות בעיקר חברות טכנולוגיה וביוטק מתקדמות, תחנת רכבת, היכל תרבות עירוני וכן מספר לא מבוטל של פארקים וגינות ציבוריות.

בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת ברמת הביקוש לנדל"ן ברחובות, עליה אשר באה לידי ביטוי בהקמתן של שכונות מגורים חדשות (בין היתר על גבי קרקע חקלאית ברחובות שהופשרה לבנייה), דוגמת שכונת רחובות המדע, בעיקר בבנייה רוויה. שכונות אלו אוכלסו בעיקר על ידי משפחות בנות המעמד הבינוני-גבוה. הגירתן של משפחות אלה הביאה במקביל גם לפיתוח ניכר בפעילות המסחר, הבידור והתרבות ברחובות.

הצמצום המתמשך בהיקף הקרקעות הפנויות בעיר, לצד הגידול המואץ במספר התושבים, הוביל את העירייה ליזום מהלך מול משרד הפנים, להגדלת שטח שיפוט העיר (על חשבון שטח הנמצא כיום במועצה האזורית ברנר). על פי תוכנית המתאר העירונית של רחובות, בעיר צפויות להיבנות כ-12,000 יחידות דיור עד 2020.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר