אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית ברחובות - שורשים

 הצעה להשקעה - קרקע חקלאית למכירה ברחובות

מיקום - קרקעות חקלאיות בתחום שיפוטה של עיריית רחובות, בצידה הצפון-מזרחי של העיר וממזרח לדרך מנחם בגין. ממערב לדרך מנחם בגין ובסמיכות למגרשים המשווקים ממוקמות שכונות מגורים ותיקות, חדשות וכאלה הנמצאות בבנייה, דוגמת: שכונת אחוזות הנשיא, שכונת רחובות המדע ושכונת אבני חן. אותן שכונות נחשבות כאיזור ביקוש נדלנ"י גבוה ברחובות.rehovot shorashim

יתרונות - תוכנית להפשרת הקרקע לבנייה מוקדמת בימים אלו על ידי עיריית רחובות. תמיכת הרשות המקומית נחשבת לגורם מכריע באישור הפשרת קרקע על ידי גופי התכנון (בהם יש לרשות המקומית נציגות נרחבת).

המגרשים המוצעים למכירה ממוקמים בסמיכות לבנייני מגורים, מצב המשפר גם הוא את הסיכויים כי הפשרת הקרקע תאושר על ידי גופי התכנון. יש לציין כי הקרקע נותרת כמוצר סחיר גם לאחר הרכישה ועל כן המשקיע יכול לממש את השקעתו עם עליית ערך הקרקע בכל התקדמות בהליך התכנוני.

יש לציין כי השטח החקלאי המוצע למיכרה ממוקם בנקודה המאפשרת נגישות מהירה ונוחה לכביש 431.

עלות יחידה בפרויקט - כ-389 אלף ש"ח למגרש בן 375 מ"ר.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (שלא כמו מרבית הקרקעות בישראל הנמצאות בבעלות המדינה). הרכישה כוללת רישום של הבעלות על החלקה בטאבו.

הקרקעות המוצעות למכירה נכללות בתוכנית המתאר רח 2025 - תוכנית מתאר מקומית חדשה אותה מקדמת עיריית רחובות. התוכנית משרטטת את חזונה התכנוני של העירייה לגבי הבנייה והפיתוח ברחובות לשנים הבאות - עד לשנת 2025. התוכנית מבוססת על צפי כי אוכלוסיית העיר צפויה לגדול בקצב מואץ בשנים הבאות ובהתאם כוללת מהלכים תכנוניים על מנת לייצר מאגר קרקעות לבניית דירות עבור אותה אוכלוסיה חדשה. 

במסגרת תוכנית רח 2025 נקבע כי המתחם בו ממוקמים המגרשים החקלאיים המוצעים למכירה, יופשר לבנייה למגורים, בבנייה רווייה - כלומר בניית מגדלי דירות לגובה. נכון לעת זו תוכנית רח 2025 נמצאת בדיון בוועדה המחוזית - מחוז השפלה וממתינה לאישורה. במידה וההליך יתנהל כסדרו, אישור הוועדה המחוזית הינו השלב התכנוני האחרון בשינוי ייעוד הקרקע מחקלאות למגורים ולאחריו יוכלו בעלי הקרקע להגיש תוכניות בנייה נקודתיות למתחם ולקבל אישור בנייה. בהתאם לכך, עצם קבלת אישור הוועדה המחוזית צפוי להקפיץ במידה ניכרת את ערכן של הקרקעות המשווקות.

החברה המשווקת - חברת שורשים, חברת נדל"ן העוסקת בעיקר בשיווק חלקות קרקע חקלאית באיזור השפלה.

 

רחובות - על העיר

רחובות הוקמה כמושבת איכרים חקלאית ב-1890 (תקופת העלייה הראשונה). מייסדי המושבה היו חברי אגודה ציונית בפולין, אשר רכשו שטח בן כ-10,000 דונמים ועלו ארצה ליישבו. עיקר פרנסתם של חלוצי היישוב באה מעיבוד חקלאי של השטחים שנרכשו, עליהם נטעו פרדסים וכרמי גפנים. ב-1907 נקלטו ביישוב משפחות ראשונות מעולי תימן. בשנים לאחר מכן נוספו אליהן משפחות נוספות שעלו מתימן ובנו את בתיהן ברחובות, באיזורים שהיו לשכונות חדשות ביישוב.

בדומה לתהליך שעבר על יישובים חקלאיים רבים בישראל גם, ברחובות הגדילה במספר התושבים הביאה עם השנים לאיבוד צביונו החקלאי של היישוב ואימוץ אופי עירוני יותר. ב-1950 היתה רחובות לעיר. בשנים לאחר מכן התבסס מעמדה של רחובות כמרכז העירוני המוביל של איזור השפלה וכספקית של שירותים שונים עבור היישובים הכפריים הסמוכים אליה.

שטח שיפוטה של רחובות נפרש על פני של כ-23,000 דונמים. אוכלוסיית רחובות מונה כיום כ-120,000 איש. בשטח העיר ממוקמים: מכון ויצמן, מוסד המחקר המדעי המוביל בישראל, הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, מספר מכללות אקדמיות, בית חולים איזורי - המרכז הרפואי קפלן, מפעל תנובה, מפעל המשקאות הקלים יפאורה, פארק תעשייה (פארק ת.מ.ר ע"ש יצחק רבין) בו פועלות בעיקר חברות טכנולוגיה וביוטק מתקדמות, תחנת רכבת, היכל תרבות עירוני (הנמצא בעבודות שיפוץ ושיחזור) וכן מספר לא מבוטל של פארקים וגינות ציבוריות.

בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת ברמת הביקוש לנדל"ן ברחובות, עליה אשר באה לידי ביטוי בהקמתן של שכונות מגורים חדשות (בין היתר על גבי קרקע חקלאית ברחובות שהופשרה לבנייה), דוגמת שכונת רחובות המדע, בעיקר בבנייה רוויה. שכונות אלו אוכלסו בעיקר על ידי משפחות בנות המעמד הבינוני-גבוה. הגירתן של משפחות אלה הביאה במקביל גם לפיתוח ניכר בפעילות המסחר, הבידור והתרבות ברחובות.

הצמצום המתמשך בהיקף הקרקעות הפנויות בעיר, לצד הגידול המואץ במספר התושבים, הוביל את העירייה ליזום מהלך מול משרד הפנים, להגדלת שטח שיפוט העיר (על חשבון שטח הנמצא כיום במועצה האזורית ברנר). על פי תוכנית המתאר העירונית של רחובות, בעיר צפויות להיבנות כ-12,000 יחידות דיור עד 2020.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר