אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בפרדס חנה-כרכור - חברת אדמה

עדכון (נובמבר 2016) - נכון לעת זו חברת אדמה נמצא בהליכי פירוק וחדלות פרעון ועל כן מומלץ להמתין לתוצאות הליכים אלו.

אודות היישוב

 

מיקום - שטח חקלאי הנכלל בתחום שיפוט המועצה פרדס חנה-כרכור. השטח המוצע לשיווק ממוקם בצידה הדרום-מזרחי של כרכור, מרחק של כ-300 מ' מבתי השכונה הקיצונית ביותר ביישוב.

יתרונות - מיקומו של השטח המוצע מאפשר יציאה מהירה לעורקי תחבורה מרכזיים: כביש 6 וכביש 65 (עפולה-חדרה) וסמיכות למרכזים מסחריים. במידה והקרקע תופשר לבנייה, נגישות לעורקי תחבורה מרכזיים צפויה לתרום לעליה בערכה.

עלות - כ-139 אלף ש"ח עבור זכות לדירה הבאה לידי ביטוי בבעלות על חלקה בת כ-250 מ"ר.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית. רוב הקרקעות בישראל אינן בבעלות פרטית אלא נמצאות בבעלות המדינה ומנוהלות על ידה. עסקת רכישת חלקה במיזם כוללת גם רישום של הבעלות בטאבו (לשכת רישום מקרקעין). התוכנית המסדירה את הפשרת הקרקע הופקדו בוועדה המקומית לתכנון ובניה וממתינות להחלטת הוועדה.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - למשקיעים בפרויקט מוצע ליווי משפטי לרוכשי הקרקע מטעם משרד שרקון, בן עמי, רוזנבוים, אשר ושות'.כמו כן מוצע לרוכשים סיוע בגיבוש מסלולי אשראי לגיוס כ-80 אחוז מהסכום הנדרש לעסקה. הפרויקט כולו זוכה לליווי תכנוני ואדריכלי.

החברה המשווקת - חברת אדמה בקבוצת לוגיסטיק גרופ. החברה עוסקת בשיווק קרקעות חקלאיות, בעיקר באיזור השרון. בעל החברה ומנהלה הוא איש עסקים בשם אורן קובי. נכון נובמבר 2016 החברה נמצאת בהליכי פירוק וחדלות פירעון.


קרקע חקלאית בכרכור

 

כרכור - על היישוב

המושבה כרכור הוקמה ב-1926 כיישוב חקלאי. מספר שנים מועט לאחר מכן הוקמה ממערב ליישוב מושבה חקלאית נוספת בשם - פרדס חנה. ב-1969 נבלעה כרכור אל תוך שכנתה ושני היישובים אוחדו לכדי מועצה מקומית אחת - פרדס חנה- כרכור.

במהלך השנים לאחר מכן, שמרו שכונות המגורים בכרכור על אופיין הכפרי ואופיינו בבנייה צמודת קרקע, באופן כמעט מוחלט, בעוד שבפרדס חנה נבנו גם בניינים משותפים (בעיקר כפתרונות דיור ציבוריים לקליטת משפחות עולים). חלוקה זו השתנתה במידה ניכרת החל משנות ה-90, כאשר אישרו גופי התכנון המקומיים מספר תוכניות בנייה בכרכור לבניית שכונות מגורים חדשות. שכונות אלו כללו גם בתים צמודי קרקע וגם בנייני קומות (עדיין תוך הטלת מגבלות על מספר הקומות המותר). שכונות אלו אוכלסו בעיקר על ידי משפחות מעמד בינוני, אשר היגרו לכרכור מן היישובים הסמוכים ומאיזור המרכז, על מנת לשפר את איכות הדיור ולהנות מרמת מחירים נמוכה יחסית לזו המקובלת בשוק הנדל"ן במרכז הארץ.

תהליך זה נמשך גם כיום ואף ביתר שאת במאה ה-21, בין היתר בגלל הקמת תחנת רכבת בצידה הצפון-מערבי של פרדס חנה (תחנת קיסריה-פרדס חנה) אשר שיפרה במידה ניכרת את הגישה מהיישוב לגוש דן וחיפה, בשל העלייה הניכרת במחירי הדיור באיזור המרכז ובשל פריחתן של קהילות ניו אייג' באיזור, אשר משכו תושבים מאיזורים אחרים בישראל.

המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור פועלת בשנים האחרונות באופן דואלי אל מול העלייה בביקוש ליחידות דיור ביישוב, מחד נעשה נסיון לשמר את אופיה הכפרי והשקט של פרדס חנה-כרכור. כך למשל נמנעת המועצה באופן עקבי מימוש האפשרות להכריז על המועצה כעיר. כמו כן הונחו גופי התכנון המקומיים להטיל מגבלות תכנוניות שונות על בנייה לגובה בשטח המועצה. מנגד, פעלה המועצה לקידום ואישור תוכניות בנייה לשכונות מגורים חדשות בכרכור ובפרדס חנה. תוכניות אלו כללו פעמים רבות הפשרתקרקעות חקלאיות וייעודן לצרכי מגורים ומסחר.

אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-33,000 תושבים ועל פי היעדים שהציבה המועצה פרדס חנה-כרכור, הוא צפוי להגיע ל-50,000 תושבים במהלך השנים הבאות. יעדים אלו זכו לביטוי גם בתוכנית בניין ערים שגיבשה המועצה, תוכנית הכוללת את הקמתן של מספר שכונות חדשות (לדוגמה על שטח המתפנה עקב העברתו של מחנה 80 בסמוך לכביש 65, גבולה הדרומי של המועצה), בין היתר באמצעות קידום תוכניות לשינוי ייעוד קרקע חקלאית בכרכור.

הערכה מקובלת, הנתמכת בהצהרות בעלי תפקידים במועצה המקומית, היא כי בשכונות המגורים החדשות תאשר המועצה בנייה לגובה, באופן חופשי יותר מבעבר.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר