אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בפרדס חנה - שורשים

מיקום - קרקע חקלאית בחלקה הדרומי של פרדס חנה הנכלל בתחום שיפוט המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור. החלקות המשווקות במתחם אשר גבולו הדרומי הוא כביש 65, גבולו הצפוני הוא בתי השכונות פרחי הדר ונווה אשר, גבולו המזרחי הוא רח' דרך הנדיב (הגובל במחנה 80 מצידו השני) וגבולו המערבי - שמורת הטבע - שמורת אלון.קרקע חקלאית, פרדס חנה

יתרונות - במתחם המדובר פועלות מספר חברות נדל"ן המשווקות קרקעות חקלאיות, עניין המגדיל את הסיכויים כי המתחם יזכה להתייחסות חיובית מצד רשויות התכנון הרלוונטיות. החלקות המשווקות נמצאות במרחק עשרות מטרים בלבד מאיזור מגורים. כמו כן יש לציין כי הבסיס הצבאי הסמוך למתחם - מחנה 80 - אמור להתפנות בשנים הקרובות (כחלק ממהלך רחב להעברת בסיסים לעיר הבה"דים בנגב) ועל שטחו מתכוננת להיבנות שכונת מגורים.

עלות - החל מ-129,000 ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המנהל למקרקעי ישראל). הרכישה כוללת גם הליך רישום הבעלות על הקרקע בטאבו (לשכת רישום מקרקעין).

החברה המשווקת - חברת שורשים. החברה עוסקת בשיווק חלקות קרקע חקלאית באיזורים שונים בישראל, בעיקר באיזור השפלה.

 

על היישוב - פרדס חנה-כרכור

המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור הוקמה ב-1969 עם איחודם המוניצפלי של שני ישובים סמוכים: פרדס חנה וכרכור. שטח שיפוט המועצה משתרע על פני 22,500 דונם. כרכור, היישוב הותיק מבין השניים הוקם כמושב חקלאי ב-1926, לאחר מספר נסיונות התיישבות באיזור שחלקם כשלו וחלקם הובילו להקמת ישובים חדשים (גן שומרון, עין שמר). פרדס חנה הוקמה ב-1929 כמושבת איכרים חקלאית. במשך השנים לאחר מכן שמרו שני היישובים על אופיים החקלאי, הגם שחלק מתושביהם התפרנסו מעיסוקים אחרים. עניין זה השתנה במידה מסוימת עם הקמתה של מעברה בפרדס חנה. מאות משפחות העולים אשר שוכנו במעברה שינו בצורה דרמטית את אופיה של פרדס חנה וצביונה החקלאי החל להתעמעם. לימים היתה המעברה בסיס להקמת מספר שכונות דיור ציבורי בפרדס חנה.

הסמיכות בין פרדס חנה לכרכור וגדילת הישובים זה לצד זה (כאשר פרדס חנה היתה היישוב המרכזי יותר) הובילה ב-1969 לאיחודם לכלל מועצה מקומית אחת - פרדס חנה-כרכור. במשך שנות ה-70 וה-80 עם קליטתן של אוכלוסיות עולים נוספות בפרדס חנה קיבל היישוב אופי עירוני יותר ואחוז העוסקים בחקלאות מבין תושביו ירד במידה ניכרת. עם זאת גם בשנים אלו השטחים הסובבים את שני הישובים המשיכו להיות מעובדים חקלאית וחלקם עדיין משמש לפעילות חקלאית גם כיום (פרדסים, מטעים, כרמים וגידולי שדה).

בשלהי שנות ה-90 ושנות ה-2000 החל גל הגירה נוסף לפרדס חנה-כרכור של תושבי איזור המרכז, בני המעמד הבינוני בעיקר, אשר ביקשו לממש את החלום הישראלי על בית צמוד קרקע ולהנות מרמת המחירים הנמוכה יחסית באיזור. במסגרת גל זה הוקמו מספר שכונות חדשות הן בכרכור והן בפרדס חנה. גל הגירה זה הביא לשיפור בתדמית המועצה ולעידודן של משפחות נוספות לרכוש דירות ובתים באיזור. תהליך זה נמשך גם כיום ואף ביתר שאת, בין היתר בשל הקמתה של תחנת הרכבת בצידה הצפון-מערבי של פרדס חנה (תחנת קיסריה-פרדס חנה), בשל העלייה הניכרת במחירי הדיור באיזור המרכז ובשל צמיחתה של קהילת חובבי ניו אייג' באיזור אשר משכה אליה תושבים מכל הארץ.

המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור פועלת בשנים האחרונות במהלך משולב אל מול העלייה במספר התושבים, מחד נעשה נסיון לשמר את אופיה הכפרי והשקט של המועצה, כך למשל נמנעים ראשי המועצה באופן עקבי מביצוע מהלך להכרזת המועצה כעיר וכן הוטלו מגבלות תכנוניות שונות על בנייה לגובה בשטח המועצה. מנגד פועלת המועצה להרחבת שטחי המגורים, להקמתן של שכונות מגורים חדשות, לשיפור תשתית התחבורה, לקהמתם של מבני ציבור שונים וכן של מרכזים מסחריים.

פעולות אלו כללו לא פעם הפשרה של קרקעות חקלאיות לצרכי בנייה (לדוגמא בשכונת - חלומות כרכור). אוכלוסיית המועצה מונה כיום כ-33,000 תושבים ועל פי היעדים שהציבה הרשות המקומית הוא צפוי להגיע ל-50,000 תושבים במהלך השנים הבאות. יעדים אלו זכו לביטוי גם בתוכנית בניין ערים שגיבשה המועצה הכוללת הקמתן של מספר שכונות חדשות (לדוגמה על שטח המתפנה עקב העברתו של מחנה 80 בסמוך לכביש 65, גבולה הדרומי של המועצה) בין היתר באמצעות אישורן של תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות. ההנחה היא כי בשכונות חדשות אלו מכוונת המועצה לבנייה חופשית יותר לגובה (כלומר בנייה רוויה).

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר