אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית, פרדס חנה - יש נכסים

Top פרדס חנה - קרקע חקלאית לרכישה בפרדס חנה

מיקום - קרקע חקלאית בפרדס חנה הממוקמת בצפון מזרח המושבה, בסמוך ליציאה מן המושבה לכיוון בנימינה ובקרבה למרכז מסחרי חדש שנבנה לאחרונה באיזור (ביג סנטר).

יתרונות - הקרקעות המוצעות לרכישה ממוקמות בקרבה לאיזור מגורים, קרבה המגדילה את הסיכויים לאישור תוכנית לשינוי ייעוד המגרשים, לבנייה. מעבר לכך יש לציין כי במושבה פרדס חנה נרשמה בשנים האחרונות תנופת בנייה ופיתוח מואצת, בתמיכה מוצהרת וידועה של הרשות המקומית. במסגרת תנופת בנייה זו, הורחבו שטחי המגורים במושבה מכל עבריה ולא פעם נעשתה הבנייה בעקבות אישור תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות.קרקע חקלאית פרדס חנה

עלות - כ-139 אלף ש"ח לחלקה של 300 מ"ר.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד למרבית הקרקעות בישראל המנוהלות על ידי המנהל למקרקעי ישראל). העסקה כוללת הליך רישום רשמי של הבעלות על הקרקע בטאבו (לשכת רישום מקרקעין). המגרשים המוצעים לרכישה מוגדרים בתמ"א 35 (תוכנית מתאר ארצית המתווה את מדיניות התכנון והבנייה בישראל עד לשנת 2020) כשטחי מרקם עירוני.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקעות.

החברה המשווקת - חברת יש נכסים בע"מ, החברה מחזיקה בבעלות על כ-250 דונם באיזור המשווק.

 

פרדס חנה - על היישוב

המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור פועלת בשנים האחרונות לחיזוק מעמדה הכלכלי, בין היתר באמצעות  הגדלת ממספר התושבים במועצה. מהלך זה מבוסס על זיהוי הביקוש ההולך וגובר לדירות ובתים בפרדס חנה ובכרכור וכולל בעיקר את תכנונן של שכונות מגורים חדשות בשטחים פתוחים (ברובם חלקות קרקע חקלאית). שכונות אלו צפויות לכלול בתים צמודי קרקע וכן בנייני דירות גבוהים.

המועצה פועלת גם לפיתוח התשתיות במושבה על מנת להתמודד עם העלייה הצפויה באוכלוסיה, באמצעות: הקמת מבני ציבור חדשים, בדגש על מוסדות חינוך, קידום תוכניות להקמת מרכזים מסחריים ושיפור התשתית התחבורתית. פעולות אלו נעשות לצד מאמץ למנוע פגיעה ניכרת באופיו הכפרי והשקט של היישוב.

במועצה המקומית פרדס חנה-כרכור יש כיום  כ-33,000 תושבים ועל פי יעדיה הוא צפוי להגיע ל-50,000 תושבים בשנים הקרובות.

המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור הוקמה ב-1969 בעקבות איחודם של שני ישובים צמודים: פרדס חנה וכרכור. שטח שיפוט המועצה משתרע על פני 22,500 דונם. כרכור, היישוב הותיק מבין השניים הוקם כמושב חקלאי ב-1926, לאחר מספר נסיונות התיישבות באיזור שחלקם כשלו וחלקם הובילו להקמת ישובים חדשים (מושב גן שומרון, קיבוץ עין שמר).

פרדס חנה הוקמה ב-1929 כמושבת איכרים חקלאית. בשנים לאחר מכן שמרו שני היישובים על אופיים החקלאי, הגם שחלק מתושביהם התפרנסו מעיסוקים אחרים. עניין זה השתנה במידה מסוימת עם הקמתה של מעברה בשטח פרדס חנה, אשר קלטה משפחות עולים רבות ולימים היוותה בסיס לכמה מן השכונות במושבה. הסמיכות בין היישובים וגדילתם זה לצד זה (כאשר פרדס חנה היתה היישוב המרכזי יותר) הובילה ב-1969 לאיחודם במועצה מקומית חדשה בשם פרדס חנה-כרכור. 

במשך שנות ה-70 וה-80, עם קליטתן של אוכלוסיות עולים נוספות בפרדס חנה, קיבל היישוב אופי עירוני יותר ואחוז העוסקים בחקלאות מבין תושביו הצטמצם במידה ניכרת. עם זאת גם בשנים אלו השטחים הסובבים את שני הישובים המשיכו להיות מעובדים חקלאית וחלקם עדיין משמש לפעילות חקלאית גם כיום (פרדסים, מטעים, כרמים וגידולי שדה). בשלהי שנות ה-90 ושנות ה-2000 החל גל הגירה נוסף לפרדס חנה-כרכור של תושבי איזור המרכז, בני המעמד הבינוני בעיקר, אשר ביקשו לממש את החלום הישראלי על בית צמוד קרקע ולהנות מרמת מחירים נמוכה יחסית. במסגרת גל זה הוקמו מספר שכונות חדשות הן בכרכור (דוגמת שכונת חלומות כרכור) והן בפרדס חנה, על גבי קרקעות חקלאיות שהופשרו. גל הגירה זה הביא לשיפור בתדמית המועצה ולעידודן של משפחות נוספות לרכוש דירות ובתים באיזור. תהליך זה נמשך גם כיום ואף ביתר שאת, בין היתר בשל הקמתה של תחנת הרכבת בצידה הצפון-מערבי של פרדס חנה (תחנת קיסריה-פרדס חנה), בשל העלייה הניכרת במחירי הדיור באיזור המרכז ובשל צמיחתה של קהילת חובבי ניו אייג' באיזור, אשר משכה אליה תושבים מרחבי הארץ.


מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר