אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בקיבוץ אפיקים

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת קיבוץ אפיקים, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קיבוץ אפיקים - על היישוב

קיבוץ בעמק הירדן בסמוך לאגם כנרת, נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית עמק הירדן. הישובים הסמוכים לאפיקים הם: מצפון – קיבוץ דגניה א', קיבוץ, דגניה ב', קיבוץ בית זרע, קבוצת כנרת, מדרום - קיבוץ אשדות יעקב איחוד, קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, המושבה מנחמיה, ממערב-  היישוב הקהילית כפר קיש, קיבוץ אלומות, כפר תבור, יבנאל, מושב שדמות דבורה, ממזרח - קיבוץ שער גולן, קיבוץ מסדה. אפיקים משתרע על פני כ-6,000 דונם וממוקם בלב אזור חקלאי כך שהוא מוקף מכל עבריו בחלקות קרקע חקלאית מעובדות. אפיקים נכלל בין קיבוצי התק"ם.

נתיב התחבורה המרכזי המחבר בין הקיבוץ לסביבתו הוא כביש 90 אשר נתיבו חוצה את היישוב בצידו המזרחי. מערכת החינוך ביישוב כוללת מסגרות חינוך והשגחה לגיל הרך ובית ספר יסודי - "אפיקי הירדן" המשמש גם כבית ספר יסודי אזורי. את לימודי התיכון עושים מרבית ילדי הקיבוץ בתיכון האזורי "בית ירח" הממוקם מספר דקות נסיעה מן הקיבוץ. המועצה האזורית עמק הירדן מפעילה מערך הסעות יומי מסודר באמצעותו מגיעים הילדים לתיכון ובחזרה. בין מסודות הציבור והמסחר ביישוב: בתי קפה, מתקני ספורט, מועדון לנוער, מועדון לקשיש, סופרמרקט, ספרייה ועוד.

אוכלוסיית אפיקים מונה כיום כ-1,480 תושבים, הנחלקים בין כ-650 בתי אב נתון המקנה את לו את התואר - הגדול מבין קיבוצי עמק הירדן. במהלך שנות ה-2,000, בנסיון להתמודד עם משבר כלכלי מתמשך עבר הקיבוץ תהליך הפרטה מלא וכיום הוא אינו רחוק במידה ניכרת מאופיו של ישוב קהילתי. עם זאת גם בסוף תהליך ההפרטה נותרה בקיבוץ פעילות כלכלית משותפת: פעילות בענפי חקלאות שונים, מספר מפעלי תעשייה ופעילות בענף, האירוח הכפרי והנופש. לצד אלו התפתחו ביישוב בשנים האחרונות שורה של יוזמות עסקיות עצמאיות בתחומים שונים: חנויות, צימרים, שירותי הסעדה, נותני שירותים שונים וכו'. על פי ההערכה כ-75 אחוזים מתושבי אפיקים מתפרנסים מעבודה בשטח הקיבוץ (בין אם בפעילות המשותפת ובין אם בפעילות עצמאית) והיתר עוסקים בעבודות שונות מחוץ ליישוב. אפיקים מוגדר כיישוב באיזור עדיפות לאומית מעמד המקנה לתושביו מספר הטבות כלכליות.

אפיקים הוקם בשנת 1932 על ידי גרעין התיישבות של תנועת "השומר הצעיר", חברי הגעין התאגדו ברוסיה, עלו ארצה ומשנת 1924 עסקו בהכשרה ובהמתנה לעלייה לקרקע. במהלך השנים נקלטו בקיבוץ גרעיני התיישבות נוספים, חלקם של עולים מארצות אירופה וחלקם של ילידי הארץ.

 

 

 

 

 

 

מפת קיבוץ אפיקים והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר