אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - נהריה

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בנהריה, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

נהריה - על העיר

עיר חוף בצפונה של מדינת ישראל, מרחק כ-7 ק"מ מגבול -ישראל-לבנון. הישובים הסמוכים לנהריה: מצפון - מושב לימן, מדרום - מושב שבי ציון וממזרח - קיבוץ כברי. ממערב גובלת העיר בים התיכון ובשטחה עובר אפיקו של נחל געתון, הנשפך לים התיכון. תחום שיפוטה של עיריית נהריה משתרע על כ-10,500 דונמים.

קרקע חקלאית, נהריה

אוכלוסיית העיר נאמדת כיום בכ-55,000 תושבים (כ-18,000 משפחות). הצפי המוצהר של עיריית נהריה הוא כי מספר התושבים בעיר יגיע ל-80,000 עד שנת 2020.

נתיב התחבורה המרכזי המחבר את נהריה לשאר חלקי הארץ הוא כביש 4. מלבדו מחוברת העיר לכביש 89- כביש רוחב בינה לבין מחלף אליפלט במזרח. בנהריה פועלת גם תחנת רכבת, המשמשת כתחנת קצה צפונית בקו נהריה -ת"א.

נהריה היא העיר הצפונית ביותר במישור החוף בישראל וככזו היא משמשת כמרכז לאספקת שירותים שונים (ציבוריים, ממשלתיים ומסחריים) עבור ישובים כפריים הממוקמים בסביבתה. בשל מצב עניינים זה יש המכנים אותה - בירת הגליל המערבי. בעיר פועלים מספר מרכזיים מסחריים, בית חולים המשמש כמרכז רפואי אזורי, מספר מלונות ומתקני אירוח אחרים. על פי התכנון צפויה עיריית נהריה להשלים בשנים הבאות את בנייתם של היכל תרבות חדש ושל איצטדיון כדורגל עירוני.

מערכת החינוך בעיר כוללת יותר מ-100 מוסדות חינוך שונים: 84 גני ילדים המשויכים לזרמי חינוך שונים, 11 בתי ספר יסודיים, 5 בתי ספר תיכוניים ו-3 בתי ספר לחינוך מיוחד. מוסדות אלו  משמשים כ-10,000 ילדים בגילאים שונים.

נהריה נוסדה בשנת 1935, על ידי מספר משפחות יהודיות מגרמניה. הקמת היישוב נעשתה ביוזמתו של אחד מראשי המשרד הארצישראלי (הגוף המיישב של ההסתדרות הציונית) יוסף לוי. ב-1934 רכש לוי, בצירוף שלושה שותפים, חלקה בת כ-2,400 דונמים, עליה הוחלט להקים ישוב חדש המבוסס על יוזמה פרטית (ולא על תמיכת המוסדות המיישבים של הנהגת היישוב הציוני בא"י). נהריה הוקמה כיישוב חקלאי ולכל משפחה הוקצה שטח בן מספר דונמים לשם בניית בית ומשק חקלאי.

היעדר נסיון וידע בתחום החקלאות הביא את מייסדי היישוב למצוקה כלכלית ובהדרגה החלו התושבים לחפש מקורות פרנסה חלופיים, אם בעבודה שכירה ואם בעסקים זעירים שונים, בעיקר בענף האירוח. מוצאם הגרמני של מרבית מייסדיה של נהריה השפיע במידה ניכרת על אופי היישוב בעשורים הראשונים לקיומו, ובמידה רבה ביקשו התושבים להעתיק את התרבות ואורח החיים ממערב אירופה לישוב הקטן על חוף הים התיכון. עניין זה תרם להתפתחות ענף האירוח ביישוב שהפך ליעד בילוי חביב על אנשי המנדט הבריטי. באותן שנים עשו מספר משפחות ותיקות בנהריה צעדים ראשונים בתחום תעשיית המזון, צעדים אלו הובילו לימים לפעילותם של תאגידי המזון: שטראוס וזוגלובק.

לאחר הקמת המדינה שימשה נהריה לקליטתן של משפחות עולים ממדינת רבות (רומניה, פולין, עירק, פרס תימן ועוד) ולשם כך הוקמה בשטחה מעברה. במהלך שנות ה-50 הוקמו בהדרגה שכונות דיור ציבורי אשר נועדו לשמש כמגורי קבע עבור תושבי המעברה. מאוחר יותר שימוש מבני המעברה לשיכון משפחות עולים ממרוקו וכשגם אלה זכו לדיור קבע נהרסה המעברה. קליטתן של משפחות העולים הגדילה במהירות את מספר התושבים ביישוב ושינתה במידה ניכרת את אופיו, שכן לצד האוכלוסיה המבוססת יחסית של המשפחות הותיקות השתכנה כעת אוכלוסיה גדולה יותר של משפחות מן המעמד הכלכלי הנמוך. ב-1961 הוכרזה נהריה כעיר. בשנות ה-90 נקלטו בעיר מספר לא מבוטל של משפחות עולים ממדינות חבר העמים.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר