אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - קצרין

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע אודות קרקע חקלאית בקצרין, המוצעות לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קצרין - על היישוב

מגרשים בקצרין

ישוב עירוני הממוקם במרכז רמת הגולן. הישובים הסמוכים לקצרין: מדרום - מושב אניעם, מצפון - קיבוץ מרום גולן וממערב - קיבוץ כפר הנשיא. קצרין היא היישוב העירוני היחיד ברמת הגולן ועל כן משמשת כמרכז אזורי המספק שירותים שונים לכלל תושבי רמת הגולן, עניין שהקנה לה את הכינוי - בירת הגולן. מדרום ליישוב ישנה שמורת טבע - שמורת יער יהודיה, ממזרח ליישוב ישנו אתר עתיקות.

מבחינה מוניציפלית מוגדרת קצרין כמועצה מקומית. תחום שיפוט המועצה משתרע על 12,200 דונמים. אוכלוסיית המועצה נאמדת כיום בכ- 7,500 תושבים (כ-2,300 משפחות), כשליש מהם משפחות עולים ממדינות חבר העמים.

הבנייה בקצרין כוללת בתים צמודי קרקע ובנייני דירות נמוכים. בשטח היישוב פועל פארק תעשייה המשתרע על שטח בן כ-1,400 דונמים. בפארק פועלים כ-70 מפעלים, ביניהם: מי עדן, מחלבות רמת הגולן, יקבי הגולן, טריפלקס, ביומור, מבשלת הבירה ונטרטק. על פי החלטות ממשלת ישראל חברות הבוחרות להקים מפעל בפארק התעשייה בקצרין זוכות לסל הטבות משמעותי.

מערכת החינוך בקצרין כוללת: מעונות יום, גני ילדים ממלכתיים, גני ילדים לאוכלוסיה דתית, בית ספר יסודי ממלכתי, בית ספר יסודי ממלכתי-דתי, ובית ספר תיכוני. מוסדות החינוך משמשים גם את ילדי היישובים הסמוכים. המוסדות לחינוך על תיכוני בקצרין מרוכזים למתחם אחד - הקריה האקדמית של קצרין. בקריה האקדמית פועלים: מכללת אוהלו- מכללה להכשרת מורים והמרכז האקדמי קצרין, הפועל בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת חיפה. בקצרין פועלים גם מתנ"ס עירוני, מרכז ספורט ומספר מרכזים מסחריים.

קצרין נוסדה בשנת 1977, על ידי גרעין משפחות צעירות שהתאגד כשנתיים לפני כן. הקמת היישוב נעשתה בעקבות החלטת ממשלה ב-1973 על הקמת עיר ברמת הגולן. בשנים לאחר מכן שורטטו התוכניות להקמת היישוב ונעשתה עבודת הכנת הקרקע לבנייה. מכיוון שהקמתה של קצרין נעשתה יש מאין ולא על בסיס פיתוח יישוב קיים (בדומה למרבית היישובים העירוניים בישראל) ומכיוון שהקמתה נעשתה בשלהי שנות ה-70, קצרין היא אחת הערים המתוכננות ביותר בישראל. מחשבה רבה הושקעה בתכנון העיר, מתוך דגש על נוחות, איכות סביבה ואפשרות לפיתוח עתידי. כך לדוגמא כל התשתיות הנדרשות (מים חשמל, תקשורת) עוברות מתחת לפני הקרקע.

קצרין תוכננה לשמש כעיר עבור כ-20,000 תושבים ומספר זה משמש כיעד עבור המועצה המקומית גם כיום. לצורך השגת יעד זה כולל תוכנית המתאר של קצרין את בנייתם של שלושה רבעים בעיר, נוסף לשישה שכבר נבנו בה. כל רובע בעיר מוקף בכביש טבעת וכולל במרכזו טיילת מוצללת להולכי רגל. בהתאם למספר החלטות ממשלה מעודדת ממשלת ישראל את הגדלת אוכלוסייתה של קצרין, באופן ישיר ובאופן עקיף.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר