אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית ביקנעם - אלמוג נדל"ן

 

מיקום - קרקעות חקלאיות הממוקמות בסמוך לשטחי המגורים בעיר יקנעם עילית ובסמוך לעורקי תחבורה מרכזיים באיזור.שטחים חקלאיים ביקנעם

יתרונות - בשנים האחרונות חל שינוי ניכר בתדמיתה של העיר יקנעם, בין היתר בשל הפיכת איזור התעשייה בעיר לאחד ממרכזי חברות ההייטק המצליחים והגדולים בישראל. שינוי תדמית זה ניכר גם בהגדלת היקף הבנייה החדשה ביקנעם עילית, בין היתר על גבי קרקעות חקלאיות שהופשרו לבנייה.

על פי יעדיה המוצהרים של עיריית יקנעם תהליך זה צפוי להימשך בשנים הבאות. מנגד, חלק נכבד מן הקרקעות הסובבות את העיר מוגדרות לשימוש חקלאי בתוכניות המתאר הרלוונטיות. מצב עניינים זה מעלה במידה ניכרת את הסיכויים כי הקרקע המשווקת (אשר אינה שמורה לשימוש חקלאי בתוכניות המתאר) תופשר לבנייה בשנים הקרובות.

עלות חלקה בפרויקט - 45,000 ש"ח לחלקה של רבע דונם.

הערכת שווי במימוש ההשקעה - על פי ההערכה מגרש בן רבע דונם ביקנעם המאושר לבנייה מגיע לשווי של כחצי מליון ש"ח

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המדינה). קניית חלקה בפרויקט כוללת רישום הבעלות בטאבו (הלשכה לרישום מקרקעין). הקרקעות המשווקות בפרויקט נמצאות בסמיכות לקרקעות חקלאיות אשר יעודן שונה כבר לבנייה.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע מטעם עו"ד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושו"ת.

החברה המשווקת - קבוצת אלמוג נדל"ן. החברה נמצאת בבעלות קובי אלמוג, יזם נדל"ן.

 

יקנעם עילית - על העיר

העיר יקנעם עילית נוסדה על בסיס מעברת עולים, בסמוך למושבה הותיקה יקנעם. ב-1967 הופרדה יקנעם עילית מיקנעם והוכרזה כמועצה מקומית עצמאית. ב-2006 הוכרזה יקנעם עילית כעיר. שטח שיפוט העיר משתרע על פני כ-8,500 דונמים (יותר מחצית מהם שטחים ירוקים). מספר התושבים בעיר עומד כיום על כ-22,000 איש. במהלך שנות ה-70 נקלטו ביישוב משפחות עולים רבות מברית המועצות והעלו את מספר התושבים בו במהירות. במהלך שנות ה-90 חזר התהליך על עצמו, עם קליטתן של משפחות עולים רבות ממדינות חבר העמים ומאתיופיה שהביאה לעלייה מהירה במספר התושבים בעיר ובהיקף הבנייה החדשה בעיר.

אחד השינויים המרכזיים ביקנעם בשנים האחרונות הינו הפיכתו של איזור התעשייה המקומי לפארק תעשייה והייטק מטופח ובעל ערכים ירוקים (המשתרע על פני כ-150 דונמים) ולמקום פעולתן של חברות הייטק ישראליות רבות (למעלה מ-120 חברות תעשייה וטכנולוגיה). הצלחתו של פארק התעשייה הביאו את עיריית יקנעם לקדם תוכנית להקמת פארק תעשייה נוסף לתעשיות מתקדמות - פארק התעשייה ית"ם, על שטח של 160 דונמים. שיתוף פעולה מקומי בין מספר רשויות מקומיות (מועצה אזורית מגידו, עוספיא ודליית אל כרמל) לבין עיריית יקנעם, הביאה להקמת פארק עסקים ותעשייה משותף - פארק מדע ותעשייה מבוא כרמל.

מיתוג העיר כמרכז הייטק באיזור הצפון ("עמק הסיליקון של הצפון") הביא להגירה של משפחות מעמד בינוני אל העיר ולעלייה בהכנסות הרשות המקומית אשר הושקעו במיזמי תשתית ותחבורה, טיפוח פני העיר והקמת מוסדות חינוך ותרבות. בראשית המאה ה-21 נפתחו לקהל שלושה פארקים ציבוריים חדשים בעיר (פארק גנדי, פארק הבנים ופארק רבין), הוקמו מתנ"ס חדש, ספרייה עירונית ואמפיתיאטרון.

כפועל יוצא של שינויים אלו חל שינוי דרמטי ברמת הביקוש הנדלנ"י בעיר ובתדמיתה בשוק הנדל"ן. בשנים האחרונות נהנית העיר מתנופת פיתוח ובנייה, כמעט הכפילה את שטחי המגורים בה ופרויקטים למגורים רבים הוקמו בשטחה, בעיקר בצידה המערבי.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר