אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

פרויקט "עיר ימים" בחדרה

מספר חברות נדל"ן פועלות בחודשים האחרונים לשיווק השקעה בפרויקט נדל"ן חדש תחת הכותרת "עיר ימים בחדרה" - היכן נמצאת אותה עיר ימים ומה בינה ובין שכונת עיר ימים בנתניה השכנה? כל התשובות.

"עיר ימים" הוא השם המקובל בשימוש לתוכנית הנדסית ואדריכלית לבנייה ברצועת חוף בת 2,000 דונם, הנמתחת בין שדרות מנחם בגין גבעת אולגה, מדרום ובין שפך נחל חדרה בצפון. במהלך השנים האחרונות השתנו כליל נוף חוף הים בחדרה- החולות אשר סבבו את גבעת אולגה מצפון וממזרח ורצועת החוף עצמה, הולכים ומתמלאים במגדלי דירות גבוהים. תוכנית "עיר ימים" מתייחסת לרצועת החוף, אשר טרם הפכה לאיזור מגורים ולמעשה לא היתה עד היום מוקד למהלך תכנוני מעמיק. תוכנית "עיר ימים" היא נדבך אחד בתוכנית המתאר המקומית החדשה של העיר חדרה - חד 2020, אותה קידמה עיריית חדרה בשנים האחרונות. התוכנית הופקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה - מחוז חיפה ובחודשים האחרונים שומעים חברי הוועדה את ההתנגדויות וההסתיגויות שהועברו על ידי הציבור. במידה והתוכנית תאושר באופן סופי יוכלו יזמים להגיש לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה - חדרה, תוכניות מפורטות לבנייה על מנת לקבל היתר בנייה.

חדרה 2020בתוכנית חד 2020 נקבע כי רצועת החוף המפרידה בין שדרות מנחם בגין לתחנת הכוח, תיועד לבניית מגדלי מגורים, אשר ייצרו סך של כ-10,000 דירות חדשות וכן לבניית מתקני תיירות ונופש, אשר ייצרו מאגר של כ-1,400 חדרי אירוח. כמו כן מתוכנן פיתוח תשתיות מתאימות: טיילת לאורך החוף, כבישים, חניונים, גינות ציבוריות, שטחי מסחר ובילוי וכו'. תוכנית "עיר ימים" נתמכה על ידי ראש עיריית חדרה בשנים האחרונות חיים אבטין. בבחירות המקומיות שנערכו לאחרונה נבחר ראש עיר חדש בחדרה - צביקה גנדלמן. גנדלמן הצהיר בפומבי כי בכוונתו לפעול למימושה המהיר של התוכנית ולפתח את החוף הים הצפוני של חדרה. מנגד יש לקחת בחשבון כי מספר ארגוני סביבה מתנגדים לבנייה בשל הסמיכות לחוף הים ובשל הקרבה בין המתחם לתחנת הכוח.

השם שניתן לתוכנית נבחר ככל הנראה מטעמים שיווקיים, במטרה להישען על הצלחתה של תוכנית "עיר ימים" בעיר השכנה נתניה. מתחם "עיר ימים בנתניה היה לפני מספר שנים לא רב שטח חולי שומם בדרום העיר נתניה, בעקבות מהלך תכנוני שיזמה עיריית נתניה הפכו החולות לרובע מגורים של מגדלים יוקרתיים, אשר מספר הדירות בהם מתכמת לכמה אלפי דירות. בתכנון רובע "עיר ימים" בנתניה הצליחו היזמים ועיריית נתניה ליצור איזור מגורים חדש ומבודל משאר העיר, אשר נהנה מרמת מחירים גבוהה יותר, ממוניטין טוב יותר ובהתאם משך אוכלוסיה מבוססת ומשכילה יותר מן הממוצע בקרב תושבי שאר שכונות נתניה. יש לציין כי טומי לייטסדורף, אדריכל תוכנית החדרתית היה שותף גם לתכנון קו החוף במתחם "עיר ימים" הנתנייתי.

יש לציין כי רובה המכריע של הקרקע המתוכננת בתוכנית "עיר ימים" היא קרקע בבעלות פרטית (בדומה למרבית האדמות בחדרה). חלקות בשטח הכללי נמכרות כאמור בחודשים האחרונים על ידי מספר חברות נדל"ן וסוכנויות תיווך, בהן: ריאליטי אקזיוקטיב, MSN ועוד.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר