אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

המנהל מפנה

בתחילת השבוע פירסם המנהל למקרקעי ישראל הודעה המפרטת פעולה לפינוי עסק מאדמות מדינה חקלאיות בקריית אתא. השטח המדובר, בן כ-4 דונמים, הושכר לפני מספר שנים על ידי המנהל לבעל משתלה (במסגרת מודל החכרת קרקעות חקלאיות לתקופות קצרות), על מנת שישמש אותו לפעילות חקלאית בלבד במסגרת פעילות המשתלה. בניגוד לסעיפי חוזה ההשכרה עשה בעל המשתלה בקרקע שהוחכרה לו גם שימוש מסחרי, באמצעות בניית משטח בטון במקום והצבת עמדות מכירה.

כאשר נודע למנהל מקרקעי ישראל כי השוכר עושה בקרקע שימוש מסחרי הוחלט שלא לחדש את חוזה ההשכרה עימו ולהביא את ההתקשרות בין שני הצדדים לסיומה. בתום חוזה ההשכרה סירב השוכר להתפנות מן השטח כתגובה הגיש המנהל כנגדו תביעה משפטית. פסק הדין במשפט שנערך קבע כי על השוכר לשלם למנהל דמי שימוש בקרקע על התקופה בה השתמש בה שלא ברשות וכן כי עליו לפנות את הקרקע מיידית.

למרות הוראות פסק דין סירב בעל המשתלה לעזוב את השטח. בתגובה פתח המנהל בהליך הוצאה לפועל למימוש פסק הדין, הליך שהוביל בשבוע שעבר לתפיסת הקרקע בידי אנשי המנהל, להריסת המשתלה, משטח הבטון ועמדות המכירה שהקים בעל העסק ולפינויו המלא של השטח. בעקבות הפינוי תועמד הקרקע שוב להחכרה לשימוש חקלאי בלבד. לצד הליך הפינוי פועל המנהל להגשת תביעה נוספת נגד בעל המשתלה, במטרה לגבות ממנו תשלום עבור הוצאות הליך הפינוי.

 

לקבלת מידע על הצעות להשקעה בקרקע חקלאית- הקליקו על הקישור הרלוונטי

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר