אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בהרצליה -חברת טריגו

מיקום - חלקות בחוף התכלת, מזרחה לחוף הים הנמתח בין הרצליה פיתוח לצפון תל אביב.

יתרונות - אחד מאיזורי הנדל"ן היוקרתיים והיקרים ביותר בישראל. המגרשים נכללים במתחם תכנוני בן כ-2,200 דונמים שזכה לכינוי - חוף התכלת.

עלות - כ-420 אלף ש"ח לחלקה בת 100 מ"ר.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית. עסקת הרכישה כוללת גם רישום של העברת הבעלות בטאבו בטאבו (הגוף הממשלתי האחראי על רישום זכויות על מקרקעין).קרקע חקלאית, חוף התכלת

עיריית הרצליה מקדמת את תוכנית הר-2200, תוכנית בניין ערים בה משונה ייעוד הקרקע במתחם חוף התכלת (שטח בהיקף של כ-2,200 דונם), מחקלאות לבנייה. תוכנית זו מתייחסת גם לחלקות הקרקע המשווקות בפרויקט. מרבית הקרקעות באיזור נמצאות בבעלות פרטית ובכלל זה החלקות המשווקות בפרויקט. את התוכנית שרטט האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס העיר תל אביב, על פי דרישות שניסחה עיריית הרצליה.

תהליך אישור התוכנית מול מוסדות התכנון נמצא בשלבי אישור ראשוניים. לאישור התוכנית פועלת גם עמותה ציבורית - העמותה לקידום תכנון ופיתוח חוף התכלת– המאגדת קבוצה של כ-150 מבעלי הקרקעות באיזור. על פי פרסומי העמותה אישור התוכנית נתמך גם על ידי המנהל למקרקעי ישראל האוחז בבעלות על חלק מן הקרקעות בחוף התכלת (כ-400 דונם).

עדכון

ביולי 2013 אושרה התוכנית להפשרת הקרקעות על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה - הרצליה. על פי התוכנית שאושרה בשטח בן כ-2,100 דונמים, יבנו כ-9,000 דירות וכן שטחי מסחר ומשרדים בשטח של כ-280,000 מ"ר. כמו כן נקבע כי כשליש מן הדירות שייבנו יוגבלו בשטחן (עד 75 מ"ר) על מנת שמחירן יהיה נגיש יותר (מה שסביר להניח שלא יקרה). אחוזי הבנייה שנקבעו לכל מ"ר אינם שווים בכל שטח המתחם והתוכנית מגדירה כ-10 רמות שונות של אחוזי בנייה. התוכנית קובעת אחוז הפקעה גבוה מן המקובל 64% (לעומת כ-50% בדרך כלל) וחלק מן השטחים שיופקעו ייעודו למיזם דיור בר השגה (בר השגה באופן יחסי).

לאחר אישור הוועדה המקומית עברה התוכנית לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - מחוז ת"א. יש לציין כי מהלך האישור עצמו, על אף שאינו מאפשר את הבנייה באופן סופי, הביא לעלייה בערך הקרקעות במתחם חוף התכלת.

החברה המשווקת - חברת טריגו השקעות ושיווק נדל"ן בע"מ.

 

הרצליה - על העיר

הרצליה הוקמה בשנת 1924 כיישוב חקלאי. השטח עליו הוקמה הרצליה נקנה בתחילה על ידי "גואל הקרקעות" יהושע חנקין, אשר מכר את הקרקע לחברה ציונית מיישבת אמריקאית. החברה מכרה את הקרקעות ליהודים ציוניים בארה"ב ובאירופה ואלה היו לגרעין המייסד של היישוב. בשנים הראשונות לקיומה התפתחה הרצליה בקצב מהיר. עיקר המאמץ של התושבים הושקע בהכשרת השטחים שנרכשו לעיבוד חקלאי ועל חלק ניכר מאותם שטחים נשתלו פרדסים. ב-1926 הוקם בית הספר הראשון ביישוב.

בשנים לאחר הקמת המדינה, שימש הייושב כיעד לשיכונן של משפחות עולים רבות ומספר התושבים גדל במהירות. כפועל יוצא של תהליך זה, איבדה הרצליה במהירות את אופיה החקלאי והיתה ליישוב עירוני. ב-1960 הוכרזה הרצליה כעיר. קפיצת מדרגה נוספת במספר תושבי העיר נרשמה במהלך שנות ה-90, עם הגעתם של משפחות עולים ממדינות חבר העמים. הרצליה

הרצליה הינה אחת הערים המבוססות בישראל ומרבית תושביה משתייכים למעמד הבינוני-גבוה. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ-100,000 תושבים. שטח שיפוט העיר משתרע על פני כ-26,000 דונמים. את העיר חוצה כביש 2, אחד מנתיבי התנועה המרכזיים בישראל. בדרום העיר ממוקמת תחנת רכבת (ולידה מגרש חנייה נרחב), בה פועל קו פרברי המאפשר הגעה לת"א בנסיעה בת כ-5 דקות.

בשטחה של העיר מצויים: שכונת היוקרה - הרצליה פיתוח, איזור תעשייה המאוכלס בעיקר על ידי חברות הייטק, הנחשב גם לאיזור בילויים יוקרתי, מספר מרכזיים מסחריים גדולים. על חוף ימה של הרצליה פועלים מספר מלונות. בשנות ה-90 נבנתה על רצועת החוף מרינה המשמשת לעגינת כלי שייט. השטח הגובל בחוף ימה של הרצליה נחשב לאחד מאיזורי המגורים היקרים ביותר בישראל ובתים הממוקמים בו נרכשו בעסקאות של עשרות מיליוני ש"ח.

ככלל, הביקוש לנדל"ן בהרצליה שומר על רמה גבוהה ויציבה בשנים האחרונות, לכך תורמים בעיקר: תדמיתה היוקרתית של העיר, הנוחות בקרבה לאיזור התעשייה בו מועסקים אלפי עובדי הייטק ולבסיסי צה"ל הממוקמים בגלילות והיקף מצומצם יחסית של בנייה חדשה. בדרום מערב הרצליה נמצאים שטחים חקלאיים לגביהם מתקיים תהליך תכנוני ברשות המקומית אשר צפוי להביא להפשרת הקרקעות ולבנייה.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר