אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - באר יעקב

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע אודות קרקע חקלאית למכירה באיזור באר יעקב. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

נדל"ן בבאר יעקב

התנופה לה זוכה שוק הנדל"ן ביישובי השפלה בעשור האחרון, הגיעה לאחרונה גם למושבה באר יעקב. השלמת סלילת כביש 431 (ראשל"צ-מודיעין) שיפרה במידה ניכרת את החיבור בין המושבה לשאר ישובי השפלה והפכה אותה ליעד נדלנ"י מבוקש, במיוחד עבור משפרי דיור בערים הסמוכות. לתהליך נדל"ני זה תורמת גם תחנת הרכבת ביישוב המאפשרת להגיע לת"א בנסיעה בת 25 דקות בלבד. העלייה ברמת הביקוש הולידה כמובן גם עלייה בימחירי הדיור בבאר יעקב, אשר כמעט הכפילו את עצמם בעשור האחרון, אך עדיין נחשבים לנמוכים בהשוואה לאיזורי ביקוש גבוהים אחרים. היענותה של מועצת באר יעקב לשינוי המתרחש בתחומה, הובילה בעשור האחרון להקמת מספר לא מבוטל של פרויקטים חדשים בבניה רוויה ולשינוי דרמטי למדי באופי היישוב.קרקע חקלאית, באר יעקב

במבט אל העתיד, נראה כי שיאה הנדל"ני של המושבה עוד לפניה- פינוי בסיסי צה"ל מצריפין המתבצע בימים אלו יגדיל במידה ניכרת את עתודת הקרקעות הזמינות לבנייה. על פי התוכניות הידועות, לפחות חלק משטח זה יועבר לתחום שיפוטה של באר יעקב ועליו מתוכננת בנייתן של כ-10,000 דירות וכן מתחם תעסוקה ותעשייה. הפיתוח המסיבי והרחבת איזורי המגורים בשטח המועצה עשוי להביא לעלייה ניכרת בערכן של קרקעות חקלאיות בבאר יעקב, הסמוכות לשכונות החדשות שייבנו.

 

באר יעקב - על היישוב

מושבה בדרום השפלה, ממוקמת מזרחית לראשון לציון ולנס ציונה, מערבית לרמלה, מדרום לכפר חב"ד ומצפון לקיבוץ נצר סרני. מבחינה מוניציפלית מוגדרת המושבה כמועצה מקומית. תחום שיפוט המועצה משתרע על כ-8,500 דונמים. מספר התושבים במושבה עומד כיום על כ-15,000 איש.

באר יעקב הוקמה בשנת 1907. אדמות היישוב נרכשו שנה לפני על ידי "גאולה" חברת ציונית מיישבת אותה הקים מאיר דיזנגוף. מייסדי היישוב התחלקו לשתי קבוצות מזוהות: האחת - משפחות עולים ממדינות שעלו לא"י מספר שנים לפני כן והתנסו בעבודה חקלאית והשנייה- קבוצת משפחות עולים חדשים מקווקז, שהגיעו לארץ באותה שנה. שם היישוב נקבע לציון הבאר שנחפרה עם הקמת היישוב וסיפקה מים למייסדיו.

ב-1949 הוכרז היישוב כמועצה מקומית. באותה תקופה הוקמה ליד המושבה מעברת עולים (מעברת חוטר) בה שוכנו משפחות עולים ממדינות שונות. ב-1965 סופח שטח המעברה ליישוב (לימים הוקם בו פארק חוטר). כמו כן אוחדו אל תוך תחום שיפוט המועצה גם כפר הנוער יוהנה ז'בוטנסקי ומושב תלמי מנשה.

למרות הרחבת שטח המועצה והעלייה במספר התושבים, שמרה באר יעקב בעשרות השנים לאחר מכן על אופיה הכפרי והשקט. אופי זה החל להשתנות בקצב מואץ בעשור האחרון- צירוף המחסור בדירות בשוק הנדל"ן, לצד עתודת הקרקעות הפנויות ביישוב ופיתוח תשתיות תחבורה, הוליד את בנייתן של מספר שכונות חדשות (שכונת חתני פרס ישראל, שכונת השדרה המרכזית, גן המושבה) וחלקן אופיינו בבנייה רוויה. בבאר יעקב פועל בית החולים אסף הרופא וכן בית חולים גריאטרי.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר