אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

אושרה בניית 680 דירות בפרדס חנה-כרכור

ביוני 2013 אישרה הוועדה הלאומית לתכנון ובנייה, במסלול וד"ל (ועדות דיור לאומי) תוכנית להפשרת קרקע חקלאית בדרום-מזרח תחומה של המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור, לשם בניית דירות חדשות. קרקע חקלאית פרדס חנהאת התוכנית יזמה רשות מקרקעי ישראל (לשעבר - מנהל מקרקעי ישראל), כחלק מסדרת הפעולות שמבצעת ממשלת ישראל בשנים האחרונות להגדיל את היקף הבנייה החדשה למגורים בישראל וכך להוריד את מחירי הדיור.

על פי התוכנית שאושרה, 243 דונמים של קרקע חקלאית הנמצאת בבעלות המדינה ומנוהלת על ידי הרשות למקרקעי ישראל, ישמשו לבניית 680 דירות חדשות בצפיפות של 8.3 יח"ד לדונם, כלומר בבניה רוויה לגובה. השטח המיועד ממקום בסמוך לצומת כרכור, הממוקם על כביש 65 ובסמוך לגבולה הדרום-מזרחי של המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור.

מימוש התוכנית יביא למעשה להקמתה של שכנות מגורים חדשה במושבה ובהתאם התוכנית כוללת גם תכנון והסדרה של מבני ציבור, שטחי ציבור ותשתיות נדרשות: גני ילדים ובתי ספר, גני שעשועים, מרכז ספורט ופארק ירוק על שטח נרחב שימוקם בלב השכונה. השכונה המתוכננת זכתה לכינוי - שכונת הטריז בשל צורתו של השטח המתוכנן הממוקם כטריז בין שני שטחי מגורים.

שטח הקרקע שיופשר מהווה חלק משמעותי מעתודת הקרקעות בפרדס חנה-כרכור הנמצא בבעלות המדינה ועם ניצולו לבנייה, עתודת הקרקע הפנויה בשטח המועצה תכלול בעיקר קרקעות בבעלות פרטית.

הוד"לים הוקמו על ידי ממשלת ישראל בשנת 2011 במטרה לייצר מסלול מזורז לאישור תוכניות בנייה למגורים בהיקף נרחב. תוקפה של הוראת השעה המסדירה את מסלול הוד"ל צפוי לפוג בקרוב ועל פי ההערכות הממשלה צפויה להחליט על הארכתה לשנתיים נוספות. על אף שהתוכנית אושרה במסלול חריג לפעולתם הממוסדת של גופי התכנון בישראל, בהודעה שפירסמה הרשות למקרקעי ישראל נמסר כי התוכנית תוכננה בהתאם לתוכנית קודמת בעניין זה שנדונה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - מחוז חיפה ובהתאם לתוכנית מתאר מקומית אותה מקדמת כיום המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור.

טרם הובהר מתי יתחיל מימושה של התוכנית בפועל, אך על פי התכנון פיתוח השטח והבנייה יחולקו לשני שלבים נפרדים.

בסמוך לשכונה החדשה שתיבנה ממוקם בסיס צבאי - מחנה 80. הבסיס צפוי להיות מפונה עד לשנת 2015 כחלק מתוכנית של מערכת הביטחון להעתקת בסיסי ההדרכה של צה"ל לדרום, למתחם ענק שנבנה בימים אלו (עיר הבה"דים). על פי תוכנית המתאר המקומית המיועדת של פרדס חנה-כרכור, לאחר פינוי הבסיס יבנו על שטחו כ-1000 דירות חדשות. בעניין זה יש לציין כי בסמוך למחנה 80 (מצידו המערבי) ישנן חלקות קרקע חקלאית בבעלות פרטית המשווקות כיום לציבור המשקיעים הישראלי.

 

 

מפת האיזור


 

 

לקבלת מידע על הצעות להשקעה בקרקע חקלאית- הקליקו על הקישור הרלוונטי

 

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר