אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

נישה חדשה להשקעה בתחום הנדל"ן

חברת קוביות הזדמנויות בנדל"ן, אשר הוקמה לאחרונה, מסרה בהודעה לעיתונות על גיוס הון הנעשה בקרב משקיעים לצורך הקמת קרן הון למימון קצר מועד של פרויקטים בתחום הנדל"ן. כיוון פעולתה העסקית של החברה, כפי שהוצהר על ידי מייסדיה: עו"ד ינון שי, דוד לוי ושלום אשל הוא להציע אפיק השקעה אטרקטיבי, סולידי יחסית, עבור משקיעים המעוניינים להשקיע בתחום הנדל"ן. יצירת אפיק זה יתבסס על הקושי ההולך וגובר של חברות יזמיות בתחום הנדל"ן לקבל אשראי בנקאי בתנאים משתלמים. על בסיס קושי זה עוסקים מייסדי החברה באיתור פרויקטים נדל"ניים באיזורי הביקוש בישראל, אשר רחוקים מרחק של 12-18 חודשים מסיום וממימוש ההשקעה. ליזמי פרויקטים אלו מציעה החברה מימון חלקי בתמורה לחלק יחסי מהכנסות הפרויקט העתידיות.

על מנת להפחית את הסיכון בהשקעות ממין זה, כספי המשקיעים יועברו ליזמים בהתאם לתחנות מוסכמות בהתקדמות הפרויקט. כערבונות לקבלת הנתח המוסכם מהכנסות הפרויקט היזמים אשר יקבלו מימון מן החברה ימשכנו חלק מזכויותיהם על הנכס בגופים הרשמיים העוסקים בכך (דוגמת רשם המשכונות, טאבו וכו'). גיוס ההון מציבור המשקיעים נעשה בפעימות מדודות, כאשר בכל פעימה יגויס סכום של 7-10 מיליון ש"ח אשר ישמש להשקעה ב-2 עד 5 פרויקטים, בהתאם להון שיגויס ולעלות ההשקעה בכל פרויקט. שלום אשל, ממייסדי החברה ומנכ"ל החברה, מסר כי רף הכניסה למשקיע הבודד יוצב על כ-300,000 ש"ח. על פי מנהלי חברת קוביות הזדמנויות בנדל"ן בשבועות הקרובים צפויה החברה להשלים גיוס הון ראשון, בו יגויסו כ-9.5 מיליון ש"ח אשר יושקעו ב-4 פרויקטים נדל"ניים: שני מיזמי שימור בתל אביב ושני מיזמי תוכנית תמ"א 38 בר"ג.

מיזמי שימור הם מיזמים בהם יזמי נדל"ן מבצעים פעולות שיקום, שיפוץ וחידוש במבנה אשר הוגדר כמבנה לשימור (בשל ערך היסטורי, תרבותי, אדריכלי או אחר), על פי הנחיות דקדקניות של הרשות המקומית. בתמורה להשקעה הכלכלית הניכרת של היזם בשימור המבנה, הוא מקבל מגופי התכנון זכויות בנייה נוספות במבנה. מסלול מיזמי שימור מתבצע בעיקר באיזורי ביקוש גבוהים (בעיקר בלב תל אביב) בשל העלות הגבוהה הכרוכה בפעולת השימור. מבנה המסלול נועד לייצר תמריץ כלכלי לחידוש פניהם של מבנים המיועדים לשימור, הנמצאים בבעלות פרטית, ללא צורך בהוצאת כספי ציבור באופן ממשי (אלא רק על ידי מתן זכויות בנייה).

מיזמי תמ"א 38 הם מיזמים בהם יזם נדל"ן מבצע פעולות שיפוץ וחיזוק בבנייני מגורים קיימים, אשר נמצאו על ידי אנשי המקצוע של גופי התכנון, כלא מוגנים במקרה של רעידת אדמה. פעולות שיפוץ נועדו לתקן מצב זה. בתמורה לשיפוץ המבנה מקבל היזם מגופי התכנון זכויות בנייה נוספות, לרוב בהיקף של בניית קומה או שתיים על גג הבניין. תמ"א 38 (תוכנית מתאר ארצית) אושרה על ידי הממשלה לפני מספר שנים כחלק מתוכנית הפעולה של הממשלה למיגון המבנים בארץ נגד רעידות אדמה.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר