אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקעות חקלאיות ברחובות

מבט אובייקטיבי אל מצב השוק הנדל"ני באיזור רחובות מעלה בבירור כי העיר קפצה קפיצת דרך יוצאת דופן קדימה במהלך השנים האחרונות. מעיר בעלת תדמית מנומנמת מעט הפכה רחובות לעיר הצומחת בקצב מהיר, בין היתר באמצעות הקמת שכונות חדשות לגמרי המיועדות לאוכלוסיה בורגנית מן המעמד הבינוני ומעלה. חלק לא מבוטל מאיזורי המגורים החדשים בעיר, נבנו על שטחי קרקע חקלאית שהופשרו לבנייה. הערכה מקובלת אצל מומחי הנדל"ן, על בסיס המחסור אשר צפוי להימשך בנדל"ן למגורים, היא כי תהליך זה ימשך והבנייה באיזור רחובות תימשך בקצב מואץ. כפועל יוצא ניתן להניח כי תוכניות בנייה הכוללות שינוי ייעודן של קרקעות חקלאיות, הינן בעלות סיכוי גבוה לאישור על ידי גופי התכנון המקומיים.

העיר רחובות נוסדה בשנת 1890 כמושבת איכרים חקלאית. מספר התושבים בעת הקמת היישוב עמד על 31. ענפי החקלאות העיקריים בהם עסקו אנשי היישוב היו כרמי ענבים ושקדים ומטעי זיתים ותאנים. בשנים לאחר מכן הלכה וגדלה אוכלוסיית המושבה, אך אופיה החקלאי עדיין נשמר. עניין זה השתנה בשנות ה-40 של המאה ה-20 עם קליטת מספר רב של משפחות עולים. ב-1950 הוכרזה רחובות כעיר.

נכון להיום מונה אוכלוסיית רחובות כ-130,000 איש והצפי של עיריית רחובות הוא כי מספר התושבים יגיע ל-150,000 איש עד שנת 2025. בעיר ישנן כ-40,000 יחידות דיור ועל פי תוכנית המתאר העירונית מתוכננת בנייתן של כ-5,000 יחידות דיור נוספות בשנים הקרובות וסך של כ-12,000 יחידות דיור עד 2020. שטח שיפוט העיר משתרע על פני 22,500 דונמים. צמצום עתודת הקרקעות הפנויות המאושרות לבנייה הוביל את עיריית רחובות לקדם יוזמה, מול משרד הפנים, לסיפוח שטח נוסף לתחום העיר (המצוי כיום בשטח שיפוטה של של המועצה האזורית ברנר). נכון לעת זו העניין טרם הוכרע.

ברחובות פועלים 22 בתי ספר על יסודיים, 34 בתי ספר יסודיים וכ-240 גני ילדים. בתחום החינוך הגבוה ברחובות בולט כמובן מוסד המחקר המדעי המוביל בישראל - מכון ויצמן. כמו כן ממוקמת בעיר שלוחה של האוניברסיטה העברית בה פועלת הפקולטה ללימודי חקלאות. מלבד שני מוסדות אקדמיים אלו פועלות בשטח העיר גם כמה מכללות אקדמיות ומקצועיות (מכללת רחובות, מכללת פרס, המכללה העירונית ועוד). רחובות משמשת כעיר נפה בשפלה וככזו מרוכזים בה סניפים של מוסדות ממשלתיים וציבוריים המספקים שירותים שונים לתושבי האיזור. בעיר ממוקם גם בית החולים קפלן, הפועל כמרכז רפואי אזורי, בו מתקיימים לימודים במקצועות הסיעוד.

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר