אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בקיבוץ מענית

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת קיבוץ מענית, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קיבוץ מענית - על היישוב

קיבוץ בחלקו הצפון-מזרחי של איזור השרון, מרחק מספר ק"מ מערבה לכביש 6 ולקו הירוק. נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מנשה. הקו הירוק עובר מספר ק"מ ממזרח ליישוב. הישובים הסמוכים לקיבוץ מענית הם: מצפון - קיבוץ ברקאי, מושב עין עירון, מושב כפר פינס, מדרום – מושב מאור, ממערב- מושב תלמי אלעזר, מושב גן שומרון, ממזרח – חריש, קיבוץ מצר. משתייך לתנועת הקיבוץ הארצי. קיבוץ מענית הוקם בשנת 1942, אך גרעין ההתיישבות של חבריו נוסד כבר ב-1935 במושבה כרכור על ידי איחוד מספר גרעינים של עולים מצ'כוסלובקיה. לפני העלייה לקרקע והקמת היישוב התאחד הגרעין עם גרעין נוסף שהתארגן בנחלת יהודה.

בעשורים הראשונים להיווסדו עיקר הכנסות הקיבוץ הגיעו מפעילות חקלאית בענפים דוגמת: גידולי שדה, רפת, מטעי אבוקדו, לולי פטם ועוד. בשנות ה-70 רכש הקיבוץ את מפעל גלעם, המייצר חומרי גלם לתעשיית המזון, וזה היה לאחד ממקורות ההכנסה העיקריים של הקיבוץ. משבר הקיבוצים שהגיע לשיאו במהלך שנות ה-80 לא פסח על מענית שנאלץ להתמודד עם חובות ענק. כחלק מן ההתמודדות עם המשבר, החל מענית לעבור תהליך הפרטה בסופו הוגדר כ"קיבוץ מתחדש" – חלק מנכסי הקיבוץ (קרקעות חקלאיות, קרקעות לבנייה, אמצעי יצור וכו') חולקו בין החברים ונרשמו על שמם, הופרטו שירותים בסיסיים כגון: בריאות, אוכל, כביסה וכו'.

 

מפת קיבוץ מענית והשטחים הסובבים אותו

קיבוץ בחלקו הצפון-מזרחי של איזור השרון, מרחק מספר ק"מ מערבה לכביש 6 ולקו הירוק. נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מנשה. הקו הירוק עובר מספר ק"מ ממזרח ליישוב. הישובים הסמוכים לקיבוץ מענית הם: מצפון - קיבוץ ברקאי, מושב עין עירון, מושב כפר פינס, מדרום – מושב מאור, ממערב- מושב תלמי אלעזר, מושב גן שומרון, ממזרח – חריש, קיבוץ מצר. משתייך לתנועת הקיבוץ הארצי.

קיבוץ מענית הוקם בשנת 1942, אך גרעין ההתיישבות של חבריו נוסד כבר ב-1935 במושבה כרכור על ידי איחוד מספר גרעינים של עולים מצ'כוסלובקיה. לפני העלייה לקרקע והקמת היישוב התאחד הגרעין עם גרעין נוסף שהתארגן בנחלת יהודה.

 

בעשורים הראשונים להיווסדו עיקר הכנסות הקיבוץ הגיעו מפעילות חקלאית בענפים דוגמת: גידולי שדה, רפת, מטעי אבוקדו, לולי פטם ועוד. בשנות ה-70 רכש הקיבוץ את מפעל גלעם, המייצר חומרי גלם לתעשיית המזון, וזה היה לאחד ממקורות ההכנסה העיקריים של הקיבוץ. משבר הקיבוצים שהגיע לשיאו במהלך שנות ה-80 לא פסח על מענית שנאלץ להתמודד עם חובות ענק. כחלק מן ההתמודדות עם המשבר , החל מענית לעבור תהליך הפרטה בסופו הוגדר כ"קיבוץ מתחדש" – חלק מנכסי הקיבוץ (נדל"ן, אמצעי יצור וכו') חולקו בין החברים ונרשמו על שמם, הופרטו שירותים בסיסיים כגון: בריאות, אוכל, כביסה

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר