אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בקיבוץ משמר השרון

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת קיבוץ משמר השרון, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קיבוץ משמר השרון - על היישוב

קיבוץ במרכז איזור השרון, נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית עמק חפר. הישובים הסמוכים לקיבוץ הם: מצפון - קיבוץ מעברות, מושב אלישיב, היישוב הקהילתי בית חזון, מדרום - מושב כפר חיים, מושב הדר עם, מושב כפר ידידיה, מושב בית יצחק-שער חפר, ממערב- נתניה, היישוב הקהילתי בת חן, מושב אביחיל, מושב גבעת שפירא וממזרח - קיבוץ העוגן, מושב בית הלוי, מושב כפר מונאש. מצפון ומדרום שטחו הבנוי של הקיבוץ כמעט וגובל בשטחם הבנוי של הישובים הסמוכים, אולם ממערב וממזרח מוקף היישוב בשטחים פתוחים, חלק נכבד משטחים אלה הן חלקות קרקע חקלאית מעובדות.קיבוץ משמר השרון

בסמוך לצידו המזרחי של הקיבוץ חולף כביש 4, הקרבה לנתיב תנועה מרכזי זה הניבה תרומה חיובית למצבו הכלכלי של משמר השרון בשנים האחרונות, בין היתר בדמות מרכז מסחרי, תחנת דלק ואולם אירועים אותם מפעיל הקיבוץ בשותפות עם גורמים חיצוניים. נתיב תחבורה נוסף המחבר בין הקיבוץ לסביבתו הוא כביש 5700.

אוכלוסיית הקיבוץ מונה כ-550 תושבים, מתוך זה כמחצית הם חברי קיבוץ והנותרים: ילדים ובני נוער, תושבים בתהליכי קליטה כחברים ותושבים שאינם חברים. בשנת 2005 הושלם מהלך להפרטת הקיבוץ ומאותה עת הוא מוגדר כקיבוץ מתחדש (כינוי למודל ביניים של קיבוץ וקהילה). חלק לא מבוטל מתושבי הקיבוץ מתפרנס מעבודה שכירה ויזמות עצמאית מחוץ למסגרת הקיבוץ.

מקורות ההכנסה של הקיבוץ עברו שינוי ותהפוכות במהלך השנים, בשנותיו הראשונות התבסס הקיבוץ בעיקר על פעילות חקלאית ועל הפעלתה של מאפיית לחם גדולה. הקיבוץ נחשב לאחד הגורמים המייסדים של ענף גידול פרחי הנוי בישראל וכן לאחד הישובים הראשונים בישראל אשר החל בגידול מטעי אבוקדו. במהלך עשרות השנים לאחר מכן נפתחו ונסגרו בקיבוץ ענפי פעילות חקלאית רבית וכיום מקומה של החקלאות כמקור הכנסה אינו מרכזי כבעבר, עם זאת הקיבוץ עדיין עוסק בגידול מטעי אבוקדו ומפעיל בריכות דגים. מבנה מאפיית משמר השרון עלה באש בשנת 1996 וזו לא שבה לפעול לאחר מכן.

קיבוץ משמר השרון נוסד בשנת 1933, עם עלייתם לקרקע של חברי קבוצת "משמר", ברובם עולים מפולין ומרוסיה, לאחר שזו הוקצתה להם על ידי המוסדות המיישבים של היישוב הציוני בא"י. קבוצת "משמר" התאגדה בשנת 1924 במושבה יבניאל ועד לשנת 1933 נדדה בין ישובים בא"י, במהלך אותן שנים הצטרפו לקבוצה חלוצים נוספים ומספר החברים גדל בהתמדה. בשנת 1934 הצטרפו למשמר השרון כ-30 מבני תנועת "גורדוניה" אשר עלו מפולין, בשנת 1941 הצטרפה קבוצה נוספת של אנשי "גורדוניה", עולים מגליציה. באותה עת הגיעה מספר הנפשות בקיבוץ לכ-100 איש.

 

מפת קיבוץ משמר השרון והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר