אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בקיבוץ בחן

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת קיבוץ בחן, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

בחן - על היישוב

קיבוץ במזרח איזור השרון הממוקם בסמיכות לקו הירוק ונכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית עמק חפר. הישובים הסמוכים לקיבוץ בחן הם: מצפון - המעוצה המקומית זמר, קיבוץ מגל, קיבוץ להבות חביבה, מדרום - היישוב הקהילתי בת חפר, היישוב הקהילתי יד חנה. ממערב - מושב גן יאשיה, מושב אומץ, מושב עולש, קיבוץ המעפיל. ממזרח קיבוץ בחן הוא היישוב הישראלי הקרוב ביותר לקו הירוק, מן העבר השני של הגבול ממוקם הכפר הפלסטיני אל ג'ארושיה. במהלך השנים נעשו בשטח הקיבוץ מספר חפירות ארכיאולוגיות אשר העלו ממצאים לא מועטים כגון מספר מערות קבורה ורצפת פסיפס עתיקה. אוכלוסיית הקיבוץ מונה כיום כ-610 תושבים.קרקע חקלאית, קיבוץ בחן

נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים בין הקיבוץ לסביבתו הם: כביש 5714, כביש 574 וכביש 6 אשר נתיבו חולף בסמך לגבולו המערבי של היישוב.  על אף שבחן ממוקם באיזור בו ממוקמים מספר לא מבוטל של ישובים כפריים, בסביבתו הקרובה הקיבוץ עדיין מוקף בשטחים פתוחים מכל עבריו, חלק נכבד מאותם שטחים הם חלקות קרקע חקלאית מעובדות. הקרקע החקלאית אשר היתה בעבר אחד ממקורות הפרנסה המרכזיים של בחן, מוחכרת בשנים האחרונות לגורמים חיצוניים (לעתים בשותפות רוווחים עם הקיבוץ) המעבדים אותם בעיקר בענפים: גידולי שדה ומטעי אבוקדו. עדות נוספת לפעילות החקלאית אשר התקיימה בקיבוץ היא מספר חממות גדולות מימדים. החממות  אשר שימשו לגידול וטיפוח צמחי בית בית וגינה (כמשתלה), הוחכרו לפני מספר שנים ליזם פרטי וזה הקים בהן מיזם מסחרי בשם פארק אוטופיה - חממות סחלבים המופעלות כמעין אטרקציה למטיילים ומבקרים.

בעקבות משבר כלכלי חמור אליו נקלע הקיבוץ, אשר שורשיו בשנות ה-80 ושיאו בשנות ה-2000, הועבר בחן בשנת 2012 לניהולו של מפרק חיצוני (מונה על ידי רשם האגודות השיתופיות) והוא האחראי כיום לניהול הנכסים הכלכליים של הקיבוץ. המעבר למעמד של "קיבוץ בפירוק" היה שיאו של תהליך משברי אשר הביא לכך כי מן ההיבט הכלכלי-שיתופי היישוב אינו מתנהל כיום כקיבוץ ותושביו חיים למעשה בקהילה בעלת מאפיינים דומים לזה של יישוב קהילתי ולכל משפחה יש קיום כלכלי עצמאי. ניהול ענייניה המוניציפליים של הקהילה מצוי בידי ועד מקומי המונהג על ידי נציג שמונה לתפקיד מטעם המועצה האזורית עמק חפר. במסגרת עבודת המפרק נמכרו כמה מנכסי הקיבוץ לגורמים פרטיים חיצוניים, כמה נכסים אחרים מופעלים בשותפות עם קיבוצים סמוכים ואחרים פסקו מלפעול לגמרי.

מוסדות החינוך הפועלים בשטח הקיבוץ כוללים מסגרות חינוך והשגחה לגיל הרך וכן בית ספר אזורי לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים (חלקם מטופלים בפנימיה מיוחדת הפועלת בקיבוץ). את לימודי בית הספר היסודי והתיכון עושים ילדי הקיבוץ בבתי ספר בישובים סמוכים ולשם כך מפעילה המועצה האזורית עמק חפר מערך הסעות יומי מסודר.

בנסיון לשפר את מצבו הכלכלי של היקבוץ ולהגדיל את אוכלוסייתו יזמה הנהלת הקיבוץ תוכנית הרחבה קהילתית במסגרתה שווקו עשרות בתים צמודי קרקע בשכונה חדשה בשטח הקיבוץ. אכלוס הבתים החל ב-2009 אולם המשבר הכלכלי וסוגיות משפטיות נוספות הביאו לעצירת עבודות הפיתוח בשכונה החדשה. בשנת 2013 הושגו הסכמות בין המפרק, המועצה האזורית עמק חפר ורשות מקרקעי ישראל ועבודות הפיתוח חודשו. השלמת תוכנית ההרחבה ואכלוס השכונה צפויים במהלך 2014.

קיבוץ בחן הוקם בשנת 1954 על ידי גרעין נח"ל של עולים מארגנטינה ומארצות נוספות בדרום אמריקה (חניכי תנועת למרחב). בהתאם לחזונה של תנועת למרחב הקיבוץ הוקם ללא שיוך לאחת מן התנועות הקיבוציות, מצב אשר מנע ממונ את הסיוע הארגוני/ שניתן למרבית הקיבוצים בישראל מצד תנועות האם.

 

מפת קיבוץ בחן והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר