אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - מושב בני ציון

לעת עתה אין בידי מערכת האתר מידע אודות קרקע חקלאית למכירה באיזור מושב בני ציון. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

בני ציון - על היישוב

מושב בדרום השרון, ממוקם ברצועת השטח המשתרעת בין כביש 2 לכביש 4, מצפון לרעננה, מדרום למושב בית יהושע, ממזרח לקיבוץ געש וממערב למושב בצרה. קרקע חקלאית, מושב בני ציוןמספר התושבים בבני ציון עומד על כ-1,400 איש. המושב מוקף מכל עבריו בשטחים פתוחים, בחלקם הגדול - חלקות קרקע חקלאית. מבחינה מוניציפלית המושב נכלל בתחומה של המועצה האזורית חוף השרון.

בעשורים האחרונים היישוב נהנה מתדמית של ישוב וילות יוקרתי, בו מתגוררים כמה מן המשפחות האמידות בישראל (דוגמת שרי אריסון אשר ביתה משתרע על נחלה בת כ-12 דונמים). בשטח המושב פועלים: 6 גני ילדים, בית ספר יסודי (בית הספר התיכוני בקיבוץ שפיים משמש גם את ילדי המושב), בריכת שחייה, מכון כושר ובית עם.

מושב בני ציון נוסד בשנת 1947 (תחילה נקרא - גבעת רעננה) ביוזמה משותפת של המוסדות המיישבים של הסוכנות היהודית ואיגוד חקלאים אשר ביקשו להקים ישוב חדש ובסיוע כספי של מסדר בני ציון - ארגון ציוני אמריקאי.

היישוב תוכנן כמושב שיתופי חקלאי - לכל משפחה הוקצה שטח בן מספר דונמים לבניית בית ובצמוד לו משק עזר חקלאי. מרבית הקרקעות החקלאיות שהוקצו למושב, כ-3,000 דונמים, יועדו לעיבוד משותף על ידי אגודה חקלאית, שחבריה הם חברי המושב.

קבוצת המייסדים מנתה כ-15 משפחות בהרכב מגוון: ילידי הארץ, חיילים משוחררים יוצאי הצבא הבריטי ועולים חדשים. בשנתיים לאחר הקמת המושב נקלטו במושב משפחות נוספות וב-1949 הגיע מספר המשפחות ל-35. פיתוח התשתיות ומוסדות הציבור בבני ציון בשנים הראשונות לקיומו נעשה באמצעות סיוע כספי שניתן על ידי ארגון בני ציון.

החל מראשית שנות ה-80 החל צביונו החקלאי של המושב להתערער, עקב המצוקה הכלכלית אליה נקלע המגזר החקלאי כולו בישראל. בתהליך מקביל העלייה הניכרת בערך נכסי הנדל"ן ביישוב הביאה למכירתן של מספר לא מבוטל של נחחלות חקלאיות. רוכשי הנחלות, ברובם משפחות אמידות ואמידות מאוד, ניצלו את היקף המגרשים לבניית בתי מידות ברמת פאר משתנה ולטיפוח גינות גדולות. למיצוב של המושב כיעד נדל"ני מבוקש תרמו בעיקר גודלן של הנחלות שנמכרו, אופיו הכפרי והשקט של היישוב וקרבתו לגוש דן.

ב-1998 בוצעה במושב תוכנית הרחבה במסגרתה נבנו שווקו מגרשים (קטנים יותר משטחי הנחלות) לבנייה. חלק מן הבתים נבנו על ידי משפחות צעירות בני הדור הממשיך. בעקבות תוכנית ההרחבה בוצעה הפרדה בין הועד המקומי המנהל את היישוב ונבחר על ידי כל התושבים ובין האגודה החקלאית בה חברים רק בעלי הנחלות. כיום מרבית התושבים הינם בעלי מקצועות חופשיים ואינם מתפרנסים מחקלאות. עם זאת השטחים החקלאיים המנוהלים על ידי האגודה החקלאית עדיין מעובדים (בעיקר פרדסים ומטעי אבוקדו).

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר