אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - כפר הס

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקעות חקלאיות למכירה בכפר הס. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

כפר הס - על היישוב

מושב במרכז השרון, ממוקם ממזרח לתל מונד, ממערב לטירה, מצפון לקיבוץ רמת הכובש ומדרום למושב עין ורד. קרקע חקלאית בכפר הסמבחינה מוניציפלית היישוב משתייך למועצה האזורית לב השרון. מספר התושבים בכפר הס עומד כיום על כ-1,500 איש. שטח המושב משתרע על כ-3,800 דונמים. שמו של היישוב נקבע לזכרו של משה הס, מהוגי הציונות הסוציאליסטית.

כפר הס הוקם בשנת 1931 כיישוב חקלאי, על ידי קבוצת התיישבות בני העלייה השלישית והרביעית בשם - ארגון יזרעאל. בתכנון היישוב הוקצתה לכל משפחה חלקת קרקע חקלאית בת מספר דונמים, על מנת שישמש לבניית בית ולפיתוח משק עזר חקלאי. השטחים החקלאיים הנותרים עובדו כרכוש משותף בניהולה של אגודה חקלאית אשר הוקמה על מנת ליצור מסגרת כלכלית משותפת לבעלי הנחלות ביישוב. ענפי החקלאות המרכזיים ביישוב היו: פרדסים, לולים ורפתות.

בראשית שנות ה-50 נקלטו ביישוב 25 משפחות עולים חדשים. במקביל לקליטת התושבים החדשים סופחו שטחים נוספים למושב. במהלך שנות ה-70 הפך ענף גידול הפרחים לענף החקלאות המרכזי ביישוב.

ב-1998 בוצעה תוכנית הרחבה במושב, במסגרתה נבנו 140 בתים (על מגרשים קטנים יותר ממגרשי נחלות המייסדים), חלק מכריע מן הבתים נרכש על ידי בני הדור הצעיר של המשפחות הוותיקות. רבים מתושביו החדשים של היישוב אינם עוסקים בחקלאות.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר