אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בחדרה - קרקעות ישראל

מיקום - פרויקט "צמרות נוף הפארק בחדרה" המציע השקעה בחלקות קרקע חקלאית בחדרה - החלקות המשווקות בפרויקט ממוקמות בגבולה הדרום מזרחי של חדרה, בסמוך לשכונת בית אליעזר ולישוב אליכין.מגרשים חקלאיים בחדרה

יתרונות - אזור חדרה מתאפיין בשנים האחרונות בעליה ניכרת בהיקף הבנייה והפיתוח. חלק ניכר מפעילות הנדל"ן בעיר באה לידי ביטוי בהקמת שכונות חדשות לגמרי (בצידה המזרחי של העיר, בסמוך לחוף הים, באיזור הסמוך ליער חדרה ועוד) על שטחים נרחבים שהופשרו לבנייה. פעילות זו נתמכת, מעודדת ומקודמת על ידי עיריית חדרה. במקביל, למרות העליה במחירי הנדל"ן באיזור, מחירי הקרקע בחדרה עדיין נחשבים לנמוכים יחסית ועל כן מסומנים כהשקעה משתלמת על ידי מומחי נדל"ן רבים. עניין שבא לידי ביטוי במספר לא מועט של כתבות בעיתונות הכלכלית.

שטח הפרויקט הינו בעל רמת נגישות גבוהה ומהירה לכביש 4 וכן לתחנת הרכבת חדרה-מערב. כמו כן תוכניות מאושרות לפיתוח תשתית תחבורה (כביש 9) יהפכו את הגישה מן האיזור לעורקי תחבורה נוספים (כביש 2 וכביש 65) למהירה ונוחה אף יותר מן המצב כיום.

עלות - 129 אלף ש"ח לחלקת קרקע בת 300 מ"ר.

הערכת ערך במימוש ההשקעה - מחיר של יחידת דיור באיזור (בבניה רווייה) מוערך ב 1.4 מיליון ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המנהל למקרקעי ישראל), בעלות רשומה בטאבו. החלקות המוצעות לרכישה מוגדרות כאיזור פיתוח עירוני בתמ"א 35 (תוכנית מתאר ארצית).

תוספות הנכללות במסגרת עסקת רכישה - אשראי מטעם בנק מוביל עד ל50% מסכום העסקה.

החברה המשווקת - חברת קרקעות ישראל. החברה מובילה ויוזמת מספר פרויקטים לשיווק קרקעות חקלאיות, חלקן באיזור חדרה ופרדס חנה.

 

על העיר - חדרה

העיר חדרה היא אחד היישובים הותיקים במדינת ישראל. העיר הוקמה כמושבת איכרים חקלאית ב-1891. גלי העלייה המאסיבים בשנים לאחר הקמת המדינה הביאו לגדילה מואצת במספר התושבים במושבה והיא היתה לקבל אופי עירוני, אך במקביל עדיין שטחים נרחבים סביבה המשיכו להיות מעובדים חקלאית. ב-1952 הוכרזה חדרה כעיר. אוכלוסיית העיר ידעה קפיצת מדרגה גדולה גם במהלך שנות ה-90 בעקבות גלי העליה ממדינות חבר העמים ומאתיופיה. חדרה היא העיר המרכזית בשרון הצפוני וככזו מספקת שירותים שונים עבור כלל תושבי האיזור.

בשטחה של חדרה חוצים כמה מעורקי התחבורה המרכזיים בישראל: כביש 4 וכביש 2 ממערב ובגבולה המזרחי עובר כביש 65 (חדרה -עפולה). בצידו המערבי של כביש 2 ממוקמת גבעת אולגה הנחשבת לחלק מחדרה וגובלת בחוף הים התיכון. בעיר פועלת גם תחנת רכבת, תחנת חדרה מערב (בסמוך ליער חדרה), המשמשת רבים מתושבי העיר לנסיעה יומית למקום העבודה (משך הנסיעה עומד על כ-35 דקות לת"א) וכוללת מגרשי חניה נרחבים. בשנים הקרובות מתוכנן גם חידושה של תחנת רכבת נוספת בשטח העיר, חדרה מזרח, אשר תחבר בין העיר לעפולה. בשטח העיר פועלים מספר מרכזים מסחריים, איזור תעשייה ובית החולים הלל יפה. כמו כן ממוקמים בשטח העיר: פארק נחל חדרה, יער חדרה ושמורת הטבע זיתא.

שטח שיפוט העיר משתרע על פני 50,000 דונמים והיא נחשבת לאחת הערים בעלות עתודות הקרקע הגדולות ביותר במדינה. השינויים הדרמטיים בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות הנובעים בעיקר מעליה ברמת המחירים ופער מתעצם בין ההיצע לביקוש הולידו עלייה ברמת הביקוש למגורים בחדרה. עניין זה לצד רמת המחירים הנמוכה יחסית של קרקעות ויחידות דיור בעיר, הביאו לסימונה של חדרה, על ידי מומחי נדל"ן לא מעטים, כאיזור אטרקטיבי להשקעה בנדל"ן. תהליך זה נמצא בעיצומו וכבר הוביל לעלייה בערכם של נכסי נדל"ן בעיר. כחלק מתהליך זה הוקמו בשטח הערים שכונות חדשות, בחלקן על בסיס קרקעות חקלאיות שיעודן שונה, במזרח העיר וכן בסמוך לחוף הים במערב.

חדרה נהנית מרצועת חוף ארוכה בת כ-7 ק"מ. עד לשנים האחרונות כללה רצועת החוף בעיקר את מתקן נופש של האגודה למען החייל ושורת הבתים המערבית של גבעת אולגה, אולם מצב זה השתנה בצורה דרמטית בשנים האחרונות, עם בנייתם של מספר מגדלי דירות לאורך החוף, הקמת טיילת וביצוע עבודות פיתוח ותשתית באיזור. הבנייה בחוף הים נמשכת כיום וצפויה להימשך גם בשנים הבאות ולהרחיב את איזור המגורים החדש המתהווה באיזור.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר