אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בחדרה - קפיטל גרופ

מיקום - פרויקט "נוף הנחל" לשיווק קרקע חקלאית בחדרה. החלקות המשווקות ממוקמות בגבולה הצפון-מזרחי של העיר חדרה, בסמוך לשכונת נחליאל (גוש 10021, חלקה 26).

יתרונות - יציאה מהירה לעורקי תחבורה מרכזיים: כביש 65 (עפולה-חדרה), קרבה (מרחק כ-200 מטר) למתחם נצבא - מרכז מסחרי. שטחים חקלאים בחדרהחלקות הקרקע מוקפות באיזורי מגורים משני צדדיהן. בהסתכלות רחבה יותר - בשנים האחרונות מתחוללת בחדרה תנופת בנייה ופיתוח נרחבת, בעידודה וביוזמתה של עיריית חדרה. במסגרת תהליך זה הופשרו שטחים נרחבים לבנייה ונרשמה עליית מחירי הדירות בעיר.

עלות - כ-54,900 ש"ח עבור חלקה של 250 מ"ר.

הערכת שווי במימוש ההשקעה - נכון להיום ערכו של חצי דונם מאושר לבנייה באיזור בו ממוקם הפרויקט, מוערך בסכום של כ 400 עד 600 אלף ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד למרבית הקרקעות בישראל הנמצאות בבעלות המדינה). עסקת הרכישה כוללת גם הליך רישום של בעלות הקונה בטאבו (לשכת רישום מקרקעין).

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע מטעם משרד דורון, טיקוצקי, צדרבוים ושות'. על קידום תוכנית שינוי ייעוד הקרקע ותכנונה השטח מופקד האדריכל שמואל רווה (בעבר מהנדס העיר חדרה ומהנדס העיר רעננה). כמו כן מוצע אשראי מטעם בנק איגוד, למימון הרכישה עד 70 אלף ש"ח מסכום העסקה. במסגרת עסקת הרכישה מוחתמים כל המשקיעים על הסכם שיתוף המסדיר את זכויותיהם המשותפות על הקרקע ופעולתם המשותפת לקידום הפשרת הקרקע.

החברה המשווקת - חברת קפיטל גרופ. חברה הפעילה מזה עשרות שנים בתחום יזמות הנדל"ן, בין היתר בארגון קבוצות רכישה ובשיווק קרקעות חקלאיות. החברה הוקמה על ידי דן הרצוג. מנהל החברה - אלון הרצוג. לחברה פרויקטים לשיווק קרקעות חקלאיות במספר איזורים בישראל, כמה מהם באיזור חדרה.

 

חדרה - על העיר

אחד היישובים הותיקים בישראל. חדרה הוקמה כמושבת איכרים חקלאית ב-1891. גלי העלייה המסיביים לישראל הביאו לגדילה מהירה במספר התושבים בחדרה והיא החלה ללבוש צביון של יישוב עירוני, הגם שחלק נכבד מן השטחים המקיפים את איזורי המגורים והמסחר, המשיכו לשמש לפעילות חקלאית. כבר באותן שנים שימשה חדרה כיישוב המרכזי בשרון הצפוני, המספק שירותים שונים עבור כלל הישובים באיזור, תפקיד אותה היא ממלאת במידה רבה גם כיום.

ב-1952 הוכרזה חדרה כעיר. אוכלוסיית העיר ידעה קפיצת מדרגה גדולה גם במהלך שנות ה-90 בעקבות גלי העליה ממדינות חבר העמים ומאתיופיה. בשטחה של חדרה עוברים כמה מעורקי התחבורה המרכזיים בישראל: כביש 4 וכביש 2. בצידו המערבי של כביש 2 ממוקמת שכונת גבעת אולגה הנכללת בתחומה של חדרה וגובלת בים התיכון. בעיר ממוקמת גם תחנת רכבת, תחנת חדרה מערב, המשמשת רבים מתושבי העיר לנסיעה יומית למקום העבודה (משך הנסיעה לת"א עומד על כ-35 דקות). בשנים הקרובות מתוכנן גם חידושה של תחנת רכבת נוספת בשטח העיר, חדרה מזרח, אשר תחבר בין העיר לעפולה. בשטח העיר פועלים מספר מרכזים מסחריים, איזור תעשייה ובית חולים הלל יפה. כמו כן ממוקמים בשטח העיר: פארק נחל חדרה, יער חדרה ושמורת הטבע זיתא.

שטח שיפוט העיר משתרע על פני 50,000 דונמים והיא נחשבת לאחת הערים בעלות עתודות הקרקע הגדולות ביותר בישראל. השינויים הדרמטיים בענף הנדל"ן בשנים האחרונות הנובעים בעיקר מעליה ברמת המחירים ופער מתעצם בין ההיצע לביקוש הולידו עלייה ברמת הביקוש למגורים בחדרה. עניין זה לצד רמת המחירים הנמוכה יחסית של קרקעות ויחידות דיור בעיר הביאו לסימונה של חדרה, על ידי מומחי נדל"ן רבים, כאיזור השקעה אטרקטיבית. תהליך זה נמצא בעיצומו וכבר הוביל לעלייה בערכם של נכסי נדל"ן בעיר. כחלק מתהליך זה הוקמו בשטח הערים שכונות חדשות, בחלקן על בסיס קרקעות חקלאיות שיעודן שונה, במזרח העיר וכן בסמוך לחוף הים במערב.

מפת חדרה וסביבתה

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר