אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

 


חדרה - על העיר

עובדה ידועה בקרב העוסקים בתחום הנדל"ן בישראל היא כי חדרה הינה עיר בעלת עתודות קרקע מהגדולות בישראל. עניין זה מהווה בסיס לתהליך הגדלת שטחי המגורים בעיר, אשר הולך ומתקדם במהירות בשנים האחרונות, בין היתר באמצעות הפשרת קרקע חקלאית ובנייתן של שכונות חדשות בצידה המזרחי של העיר, בסמוך לחוף הים ובדרום העיר. 

מצוקת הקרקעות הקיימת בערים אחרות באיזור המרכז והשרון, לצד רמת מחירים נמוכה יחסית הביאה ומביאה אוכלוסיות חדשות לרכוש יחידות דיור בחדרה (עניין אשר מביא במקביל להעלאת המחירים). תהליך זה מקודם ונתמך על ידי עיריית חדרה באופן מוצהר מתוך כוונה לרענן את פני העיר ולהפוך אותה לעיר המובילה באיזור השרון הצפוני. הפועל היוצא של תיאור עניינים זה הוא רמה הולכת וגוברת של אטרקטיביות להשקעה ברכישת קרקע חקלאית בחדרה. נכון לימים אלו ישנם מספר פרויקטים המציעים השקעה בקרקע חקלאית בשטח חדרה.

חדרה הינה אחד היישובים הוותיקים בתולדות היישוב הציוני בא"י. נוסדה בשנת 1891 על ידי קבוצת עולים בני העלייה הראשונה כמושבה חקלאית. ב-1896 הוקמו בתי הקבע הראשונים ביישוב. בשנים לאחר מכן הורחבו איזורי המגורים במושבה ונבנו שכונות חדשות. עם זאת מרבית הבנייה ביישוב היתה צמודת קרקע או לכל היותר בניינים במספר מצומצם של קומות. ב-1952 היתה חדרה לעיר.

תחום שיפוטה של חדרה הוא אחד הנרחבים מבין הערים בישראל ועומד על כ-53,000 דונמים. את שטחה של חדרה חוצים שני עורקי התחבורה מרכזיים בישראל: כביש 2 וכביש 4. הגישה לכביש 2 מן העיר מוסדרת במחלף המאפשר גם גישה ויציאה לגבעת אולגה- חלקה המערבי של חדרה הגובל בחוף הים התיכון.

בתחום חדרה מצוי גם יער חדרה, יער האקליפטוסים הגדול בישראל המשמש גם כפארק ציבורי. בסמוך ליער פועלת גם תחנת רכבת (חדרה מערב) ולצידה מגרשי חניה נרחבים. תושבים רבים מחדרה ומהישובים באיזור עושים שימוש ברכבת לנסיעה היומית למקום העבודה (נסיעה של כחצי שעה לת"א). לחדרה חוף ים בן כ-7 ק"מ אשר בשנים האחרונות מרכז פעילות בנייה נרחבת. על פי תוכניות העירייה פעילות זו צפויה להימשך גם בשנים הבאות וליצור רצועה של בנייני מגורים, תיירות ומסחר לאורך החוף.

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

מידע נוסף

No matching tags

כתבות נצפות

חדש באתר