אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית במושב גורן

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת מושב גורן, המוצעת לרכישה.

 

מושב גורן - על היישוב

מושב בגליל המערבי מרחק לא רב מגבול ישראל-לבנון, נכלל בתחום שיפוטה של מועצה אזורית מעלה יוסף. הישובים הסמוכים למושב גורן: מצפון- כפר ערב אל עראמשה, קיבוץ אדמית, מדרום- מצפה הילה, ממערב- קיבוץ אילון, מושב יערה, מושב עבדון, ממזרח- היישוב הקהילתי גרנות הגליל, מושב אבן מנחם, מושב נטועה. בתי היישוב גובלים מצפון בשטח של שמורת הטבע נחל בצת ומדרום בשטחו של פארק גורן, מיקום המעניק לתושבים בגורן תצפית נוף מהמרשימות בישראל. נתי התחבורה המרכזי המחבר בין היישוב לסביבתו הוא כביש 899. מפת מושב גורן (מקור: גוגל מפות)

קהילת היישוב מונה כיום כ-450 תושבים. פרנסתם של תושבי גורן נשענת במידה רבה על מיקומו בלב אחד מאיזורי הטבע היפים בישראל ועל כן אחד האזורים המתוירים בארץ. מלבד ענף האירוח הכפרי ואספקת שירותי תיירות מתפרנסים התושבים מעיסוק בחקלאות, הפעלת עסקים קטנים בענפים מגוונים ועבודה מחוץ ליישוב. גורן נחשב ליישוב בעל מעמד כלכלי יציב וקהילה משגשגת.

בניגוד למושבים רבים בישראל במושב בגורן לא הוצאה לפועל תוכנית הרחבה קהילתית, מצב עניינים זה הביא לכך שמרבית התושבים הינם משפחות בעלי משקים ומחזיקים בחלקות קרקע חקלאית. בעלי המשקים מאוגדים במסגרת אגודה שיתופית המסדירה את ניהולם של הנכסים המשותפים להם. ניהולו המוניצפלי של היישוב מופקד בידי ועד מוקמי הנבחר על ידי כלל בעלי זכות הבחירה במושב.

בגורן פועלים מוסדות חינוך והשגחה לגיל הרך בלבד, את לימודי בית הספר היסודי, חטיבה ותיכון עושים ילדי היישוב בבתי ספר אזוריים המופעלים על ידי המועצה האזורית מעלה יוסף (וז אחראית גם על הסעת התלמידים מביתם אל בתי הספר ובחזרה). בית הספר היסודי ממוקם במושב בצת הסמוך ואילו התיכון האזורי שוכן בסמוך לצומת כברי.

גורן הוקם ב-1950 ככפר עבודה ביוזמת הסוכנות היהודית ובתמיכת המדינה כחלק ממהלך התיישבותי רחב יותר ליישוב הגליל. בתחילה אוכלס היישוב על ידי משפחות עולים מתימן, כעבור שנה עזבו מרביתם את היישוב וזה יושב מחדש על ידי משפחות עולים מצפון אפריקה והפך מכפר עבודה למושב.

 

מפת מושב גורן והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר