אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית במושב שרונה

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת מושב שרונה, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

מושב שרונה - על היישוב

מושב בחלקו המזרחי של הגליל התחתון, ממוקם בתחום שיפוטה של מועצה אזורית גליל תחתון. שמו של היישוב נקבע בהשראת היישוב באותו שם המוזכר בתלמוד. הישובים הסמוכים לשרונה הם: מצפון - היישוב הקהילתי גבעת אבני, קיבוץ לביא, מושב כפר זיתים, מדרום - יבנאל, מושב כפר קיש, קיבוץ גזית, ממערב- כפר כמא, מושב שדמות דבורה, כפר תבור וממזרח - היישוב הקהילתי פוריה ומושב הזורעים. שטח היישוב נאמד ב-5,200 דונם ובחלקו הגדול הוא משמש כשטחי עיבוד חקלאי, מעבר לכך גם השטחים הסובבים את המושב הינם ברובם שטחי קרקע חקלאית מעובדים.

קהילת מושב שרונה מונה  כ-560 תושבים, מתוך אלה כ-70 משפחות בעלות משקים (כל משק בן מספר דונמים של קרקע חקלאית וקרקע למגורים), המשפחות הנותרות בנו את ביתן על מגרשים מצומצמים בהרבה (פחות מדונם) במסגרת תוכניות הרחבה שבוצעו במושב. חלק מסוים מקהילת המושב עדיין מוצאת את פרנסתה בעיבוד שטחים חקלאיים בענפים שונים: מטעי פירות, גידולי שדה ועוד, אולם החלק הארי מתפרנסה מעבודה כשכירים ומהפעלת יזמויות ועסקים קטנים, בין היתר גם בתחום האירוח הכפרי. משפחות בעלי המשקים במושב מאוגדות באגודה חקלאית המחזיקה בבעלות על מרבית אדמות היישוב (כחוכרת אדמות מדינה) ומערכות התשתית בה. כלל התושבים מאוגדים במסגרת ועד מקומי מוניציפלי המופקד על ניהול חיי היומיום ביישוב.

במושב שרונה פועלים מוסדות חינוך והשגחה לגיל הרך בלבד. את לימודי בית הספר עושים הילדים במוסדות חינוך סמוכים ליישוב, ביניהם גם תיכון כדורי. בין מוסדות הציבור והמסחר ביישוב נמנים גם: מרפאה, ספרייה, מכולת, מתקני ספורט, בריכת שחייה, בר מקומי ועוד.

נסיונות התיישבות ציונית נעשו בשטח המושב כבר בראשית המאה ה-20, אולם רק כאשר הוקצתה הקרקע לחברי ארגון "גורדון" ארגון עולים מפולין, הולידו הנסיונות יישוב קבע של ממש. העלייה על הקרקע של מייסדי היישוב נעשתה ב-1938 כחלק ממצבע ההתיישבות "חומה ומגדל".

מפת מושב שרונה והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר