אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בקיבוץ משגב עם

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת קיבוץ משגב עם, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קיבוץ משגב עם - על היישוב

קיבוץ באצבע הגליל, נכלל בתחומה המוכרז של המועצה האזורית הגליל העליון ורחוק מרחק עשרות מטרים בלבד מגבול ישראל-לבנון. בתי הקיבוץ פרוסים במרומי אחת מפסגות רכס רמים, בגובה ממוצע של 800 מטרים מעל פני הים. משוייך לתנועה הקיבוצית.
משגב עם מוקף בשטחים פתוחים מכל עבריו, חלק משמעותי משטחים פתוחים אלו מורכב מחלקות מעובדות של קרקע חקלאית, הנמצאות בידי הקיבוץ. נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים בין היישוב לסביבתו הם: כביש 886, כביש 9977 וכביש 90. הישובים הסמוכים למשגב עם הם: מצפון – מטולה, מדרום – מושב מרגליות, קריית שמונה וממזרח – קיבוץ כפר גלעדי. ממערב אין ישוב החוצץ בין הקיבוץ לקו הגבול.

משגב עם עבר תהליך הפרטה בשנים האחרונות וכיום הוא מוגדר כקיבוץ מתחדש, כלומר בעל רמת שותפות כלכלית קטנה יותר מזו של מודל הקיבוץ המסורתי. ביטוי נוסף לתהליך ההפרטה הינה הקמתה הרחבה קהילתית המאוכלסת על ידי משפחות שאינן במעמד חברי קיבוץ, אך מהווים חלק מקהילת תושבי משגב עם. שכונת ההרחבה מיועדת לפיתוח ותוספת בתים בשנים הבאות. משק הקיבוץ מבוסס על מספר ענפים חקלאיים: כרמי יין, לולים, גידולי שדה, מטעי פרי וכן מפעל לייצור תחבושות, מתקני תיירות ואירוח כפרי, השכרת דירות לסטודנטים ועוד.

קהילת משגב עם מונה כיום כ-240 תושבים, המתחלקים ל-כ-80 משפחות חברי קיבוץ והיתר משפחות תושבי ההרחבה. מערכת החינוך ביישוב כוללת מסגרות חינוך והשגחה לגיל הרך בלבד, את לימודי בית הספר עושים ילדי הקיבוץ בבתי ספר בישובים סמוכים: בית הספר "עלי גבעה" בקיבוץ כפר גלעדי ותיכון "הר וגיא" בקיבוץ דפנה. בין מוסדות הציבור ביישוב: בריכת שחייה, מרפאה, מגרשי ספורט, מזכירות, אולם תרבות, ספרייה ועוד.


קיבוץ משגב עם נוסד בשנת 1945 על ידי גרעין התיישבות של תנועת הנוער העובד ובתמיכת המוסדות המיישבים של היישוב הציוני שהקצו לו כ-1,500 דונם של אדמת קק"ל. מיקומו המרוחק של היישוב, תשתיות לא מפותחות וקרבתו לישובים ערבים יצרו למתיישבים סביבת חיים קשה ומשך שנים רבות התקשה הקיבוץ בהגדלת מספר חבריו.

 

מפת קיבוץ משגב עם והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר