אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית במושב נטועה

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית בסביבת מושב נטועה, המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

נטועה - על היישוב

מושב הממוקם בגליל העליון, בסמוך לגבול ישראל-לבנון. הישובים הסמוכים לנטועה הם: מצפון - מושב שתולה, מדרום - כפר פסוטה, מושב אלקוש, מעלות-תרשיחא וממערב - מושב אבן מנחם, מושב גורן. ממזרח נטועה הוא היישוב הסמוך ביותר לקו הגבול הלבנוני. המושב נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-280 תושבים. אדמות היישוב הן אדמות מדינה המנוהלות על ידי רשות מקרקעי ישראל ומוחכרות לתושבים בחוזים ארוכי טווח.קרקע חקלאית, מושב נטועה

תושבי נטועה נהנים ממגורים באחד מאתרי הטבע והנוף היפים בישראל (בגובה ממוצע של 650 מ' מעל פני הים) המתאפיין במזג אוויר גשום וקריר יותר מזה המתקיים בשאר חלקי הארץ. מצפון גבול היישוב בשטחה של שמורת הטבע נחל שרך, בה נשמרים עשרות דונמים של חורש טבעי. ממזרח ליישוב הוכשרה קרקע חקלאית לעיבוד והחלקות המעובדות הן החוצצות בין היישוב לגבול. נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים את היישוב לסביבתו הם כביש 899 וכביש 8933.

בזכות קרבתו לגבול זוכה נטועה למעמד של ישוב קו עימות, מעמד זה מעניק לתושבים סל הטבות כלכליות בתחום המיסוי ובתחומים נוספים, תושבים חדשים המבקשים להיקלט ביישוב זכאים גם הם למספר הטבות והנחות (למשל בתשלום על הקרקע לרשות מקרקעי ישראל). פרנסתם של מרבית תושבי נטועה מתבססת על שני ענפי פעילות מרכזיים: חקלאות - מטעי פירות נשירים, לולים ועוד) וענף האירוח הכפרי- צימרים ומתן שירותים שונים לנופשים ולמטיילים. לצד אלה ישנם תושבים המתפרנסים מעבודה במקצועות חופשיים שונים מחוץ לגבולות המושב.

קהילת היישוב נחלקת בין שתי קבוצות הנבדלות במעמדן הסטטורי-כלכלי של חבריה: בעלי נחלות - משפחות המחזיקות במשק חקלאי בן מספר דונמים, תושבי הרחבה - משפחות המחזיקות בבית פרטי על מגרש (קטן מדונם) בשכונה שנוספה למושב על מנת לספק פתרון מגורים לבני הדור השני, ואכן רבים מתושבי ההרחבה קשורים בקשרי משפחה לבעלי הנחלות. בעלי הנחלות ביישוב מאוגדים במסגרת אגודה חקלאית -גוף אשר קיים במרבית המושבים בישראל והוקם על מנת לייצר מסגרת כלכלית משותפת  בה בעלי המשקים יוכלו לשתף פעולה בשיווק התוצרת החקלאית, ברכישת ציוד חקלאי, פיתוח תשתיות המושב, רכישת ידע וכו'. כיום תפקידה העיקרי של האגודה החקלאית הוא ניהול הרכוש המשותף לחבריה: קרקעות, ציוד, מערכות תשתית, מבנים וייצוג בעלי הנחלות מול רשות מקרקעי ישראל. ניהול האגודה נעשה על ידי ועד האגודה, אשר חבריו נבחרים על ידי אסיפת האגודה (בה לכל נחלה יש נציג אחד). ניהולו המוניציפלי של היישוב מופקד בידי ועד מקומי, אשר חבריו נבחרים על ידי כל התושבים בעלי זכות הבחירה ביישוב. הוועד המקומ אחראי על ניהול תחומי הבטחון, התרבות, החינוך, הנוי, הבריאות, הספורט וכן הלאה.

מושב נטועה הוקם בשנת 1966 על חורבותיו של כפר ערבי בשם אל-מנצורה אשר ננטש במלחמת העצמאות ואדמותיו הולאמו על ידי המדינה. הקמת היישוב נעשתה ביוזמת המדינה, בשיתוף מוסדות התיישבות ציוניים, כחלק ממהלך נרחב יותר להרחבת והגדלת ההתיישבות היהודית באיזור הגליל (במסגרתו הוקמו גם המושבים: זרעית, שתולה ועוד). תושביו המייסדים של נטועה נבחרו וקובצו על ידי המדינה, ברובם בני מושבים בגליל ובחלקם הקטן משפחות צעירות מערים במרכז אשר ביקשו להגר ליישוב חקלאי בגליל. כל משפחה קיבלה לידיה משק חקלאי בן כ-15 דונמים ושרוה של מכסות ייצור תוצרת חקלאית (מטעי פירות, גידולי שדה, לולי עופות וכו').

 

 

 

מפת מושב נטועה והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר