אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בישוב אבירים

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית באיזור היישוב אבירים המוצעת לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

אבירים - על היישוב

ישוב קהילתי הממוקם במרכז הגליל העליון וממוקם בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף. הישובים הסמוכים לאבירים הם: מצפון - מושב אבן מנחם, מושב שומרה, מדרום - מעלות תרשיחא, מושב צוריאל, ממערב - מושב גורן, קיבוץ אילון, מושב עבדון, היישוב הקהילתי מנות, ממזרח -  פסוטה, מושב אלקוש, מושב נטועה. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ- 190 תושבים. מיקום היישוב מספק לתושביו תצפית נוף מרהיבה דרך קבע שכן הוא מוקף בשטחי חורש טבעי מכל עבריו, בהם עוברים אפיקיהם של נחל זווית ונחל כזיב. בסמוך לדרך המובילה לאבירים מצפון (כביש 8925) מצויים שרידיה של חווה חקלאית מתקופת הצלבנית וזו מוקפת חלקות קרקע חקלאי, רובן נטועות במטעי פירות נשירים. שמו של האתר הארכיאולוגי - מצב אבירים, הוא מקור ההשראה לשם היישוב.קרקע חקלאית באבירים

מיקומו הפריפריאלי של אבירים וסמיכותו היחסית לקו הגבול - ישראל-לבנון מקנה לו מעמד רשמי של ישוב קו עימות הכולל סל הטבות מיסוי ואחרות לתושבים וכן שורת הטבות כלכליות והקלות לתושבים חדשים המבקשים להיקלט בו. היישוב ממוקם על אדמות מדינה המנוהלות על ידי רשות מקרעי ישראל ומוחכרות לאגודת היישוב בחוזים ארוכי טווח. ניהולו המוניציפלי של היישוב מופקד בידי ועד מקומי הנבחר על ידי כלל התושבים.

קהילת היישוב מונה כיום כ-50 משפחות, אך בשנים האחרונות מתבצע תהליך תכנוני להרחבת שטחי המגורים ולקליטתן של כ-30 משפחות נוספות. תושבים חדשים המבקשים להיקלט ביישוב עוברים תהליך אישור על ידי ועדת קבלה בו נבחנת התאמתם לרוח הקהילה כפי שנוסחה על ידי התושבים הקיימים: קהילה חילונית, ציונית, פלורליסטית בעלת חיבור לערכי שימור הסביבה וקיימות. בניגוד למושבים ולקיבוצים הסמוכים אליו אבירים לא הוקם כיישוב חקלאי ועל כן לרוב תושביו אין נגיעה לתחום זה. מרבית התושבים מתפרנסים מעבודה כשכירים או עצמאיים מחוץ לשטח היישוב אך במקביל משפחות לא מעטות עוסקות גם בתיירות כפרית: משכירות חדרי אירוח, צימרים או מספקות שירותים שונים לתיירים ומטיילים.

נכון לעת זו ביישוב לא פועלים כיום מוסדות חינוך וילדי היישוב עושים את לימודיהם משלב הגן ועד לתיכון במוסדות חינוך ביישובים סמוכים: בית הספר היסודי "נוף הרים" בקיבוץ סאסא, בית הספר היסודי "מעלה הגליל" במושב מעונה, בית הספר הניסויי בתפן, חטיבת הביניים "אמירים" בכפר ורדים, חטיבת הבינים "מנור כברי" בקיבוץ איילון, בית הספר האזורי "גליל מערבי" בקיבוץ כברי, תיכון "אנה פרנק" בקיבוץ סאסא ובית הספר "אורט" במעלות. המועצה האזורית מעלה יוס, מפעילה מערך הסעות יומי מסודר מן היישוב אל מוסדות החינוך השונים. בין מבני הציבור ביישוב: בית עם, מתקני ספורט שונים, ספרייה ועוד.

אבירים הוקם בשנת 1980 כחלק מתוכנית המצפים אותה יזמה ממשלת ישראל, בשיתוף עם הסוכנות היהודית וגופי התיישבות שונים, על מנת להקים ישובים יהודים בנקודות אסטרטגיות בגליל. בתחילה נקרא היישוב בשם "אדר". בתי היישוב נבנו ותוכננו על מנת למזער את הפגיעה בנוף וכדגש זה נשמר גם בבניית בתים חדשים בשנים לאחר מכן.

 

מפת היישוב אבירים והשטחים הסובבים אותו

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר