אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - מושב שומרה

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על מגרשים חקלאיים למכירה באיזור מושב שומרה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

שומרה - על היישוב

מושב בגליל העליון, ממוקם בסמוך לגבול ישראל-לבנון. הישובים הסמוכים למושב שומרה: צפון - מושב זרעית, מדרום - מושב אבן מנחם, ממערב- הכפר הבדואי ערב אל עראמשה, מושב גורן, קיבוץ אילון, קיבוץ אדמית וממזרח - מושב שתולה. מגרשים חקלאיים, שומרהמבחינה מוניציפלית הישוב נכלל בשטח שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף. אוכלוסיית המושב מונה כיום כ-350 תושבים. הישוב ממוקם בגובה ממוצע של 570 מטרים מעל פני הים. הקליטה במושב מחייבת את אישורה של ועדת קבלה.

היישוב מוקף בשטחים פתוחים מכל עברים, חלקם קרקעות חקלאיות וחלקם שטחי חורש טבעי. קרבתו של היישוב לגבול הלבנוני מקנה לו מעמד של ישוב קו עימות, מעמד הנושא עימו מספר הטבות כלכליות לתושבים.

נתיבי התחבורה המרכזיים המחבר בין היישוב לשאר חלקי הארץ הם: כביש 8992, כביש 8993, כביש 8994 וכביש 899. מערכת החינוך ביישוב כוללת מסגרות השגחה וחינוך לגיל הרך. את לימודי היסודי, החט"ב והתיכון עושים ילדי המושב בבתי ספר בישובים סמוכים (דוגמת - מושב בצת), לשם כך מפעילה המועצה האזורית מעלה יוסף מערך הסעות יומי מסודר.

נכון לשנים האחרונות מרבית התושבים בשומרה אינם מתפרנסים מפעילות חקלאיות (לפחות לא כמקור פרנסה עיקרי), עם זאת מרבית השטחים החקלאיים הנמצאים בבעלות בעלי המשקים במושב או בבעלות האגודה החקלאית של המושב, עדיין מעובדים, בעיקר בענפי גידולי שדה ומטעי פרי. ביישוב פועלים מספר עסקים קטנים בתחום האירוח הכפרי (צימרים, חדרי אירוח וכו').

מושב שומרה הוקם בשנת 1949, ביוזמת המדינה, על שטחו של כפר ערבי שננטש במהלך מלחמת העצמאות. תושביו הראשונים של המושב היו משפחות עולים מרומניה והונגריה שנשלחו למקום על ידי המדינה, במטרה לקיים ישוב יהודי אשר יבסס את השליטה הישראלית באיזור. קשיי הקיום, הקרבה לגבול והמרחק ממרכז הארץ הביאו את התושבים  המייסדים לנטוש את היישוב החדש במהלך השנה הראשונה לקיומו. גל הנטישה לא הביא את המדינה לזנוח את כוונותיה לבסס את שליטתה באיזור הגבול וליישוב הנטוש נשלחו משפחות עולים ממרוקו.

עד לאמצע שנות ה-80 לערך היתה החקלאות מקור הפרנסה העיקרי של בעלי המשקים בשומרה. המשבר הכלכלי החריף שפגע בישובים חקלאיים בכל הארץ באותו עשור לא דילג על המושב וכתוצאה פנו רבים מתושביו לחפש מקורות פרנסה חלופיים, דוגמת ענף האירוח הכפרי.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר