אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - כפר חנניה

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על שטחים חקלאיים באיזור כפר חנניה, המוצעים למכירה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

כפר חנניה - על היישוב

ישוב קהילתי בגליל. הישובים הסמוכים לכפר חנניה הם: מצפון - קיבוץ פרוד, מדרום - היישוב השיתופי ענבר, ממערב- קיבוץ מורן וממזרח - קיבוץ קדרים. מגרשים, כפר חנניהמבחינה מוניציפלית כפר חנניה נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מרום הגליל. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-615 תושבים. יש לציין כי הקליטה ביישוב מצריכה את אישורה של ועדת קבלה.

כפר חנניה ממוקם במקומי גבעה, בגובה ממוצע של 348 מטרים מעל פני הים ומוקף מכל צידיו בשטחים פתוחים. מיקום זה מעניק לתושבים תצפית נוף טבע מרשימה. בסמוך ליישוב ישנו מאגר מים (אסור לרחצה) המתמלא בימי החורף ומושך אליו מטיילים. נתיבי התחבורה המרכזים המחברים את הישוב לשאר חלקי הארץ הם: כביש 806 וכביש 85. מערכת החינוך ביישוב כוללת מסגרות השגחה וחינוך לגיל הרך. את לימודי היסודי, החט"ב והתיכון עושים ילדי המושב בבתי ספר ביישובים סמוכים (דוגמת קיבוץ פרוד). מבני הציבור ביישוב כוללים: מרפאה, בית כנסת, חנות מכולת, מגרשי ספורט ומתנ"ס.

למרות עברו של כפר חנניה כמושב חקלאי, נכון לעת זו רובם המוחלט של תושביו אינם עסוקים בחקלאות אלא מתפרנסים מעבודות כשכירים או כעצמאיים מחוץ לתחום המושב.

כפר חנניה הוקם בשנת 1977 כמושב חקלאי. הקמת היישוב נעשתה ביוזמתו של איגוד המושבים מטעמה של תנועת "הפועל מזרחי" ונועדה לספק פתרון התיישבותי עבור בני הדור הצעיר במושבים הסמוכים. בהתאם לזהותה של התנועה המיישבת מרבית התושבים הותיקים נמנו על המגזר הדתי.

בשנת 1992 שינה כפר חנניה את הגדרתו והפך ממושב ליישוב קהילתי. באותו זמן מספר המשפחות ביישוב היה מצומצם ועמד על כ-30 משפחות. על מנת לבסס את היישוב הוחלט להרחיב במידה ניכרת את איזור המגורים בו וכך להגדיל את מספר התושבים בו. במסגרת מהלך זה נבנית מעין שכונה חדשה בתחום היישוב המכונה "מעלה חן"- עשרות מגרשים בני חצי דונם נמכרו למשפחות צעירות מרחבי הארץ והעלו את מספר המשפחות ביישוב למעל ל-200. ביצוע תוכנית ההרחבה הביא לשינוי מסויים באופי האוכלוסיה ביישוב וכיום הוא אינו דתי מסורתי באופן מובהק כעבר, אלא מערב את כלל גווני הזהות הדתית בין חילונים לדתיים.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר