אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - מושב רמות נפתלי

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על מגרשים חקלאיים באיזור מושב רמות נפתלי המוצעים לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

 

רמות נפתלי - על היישוב

מושב הנמצא מעל בקעת קדש בהרי נפתלי, בגליל העליון המזרחי, ממוקם בסמוך לגבול ישראל-לבנון ונכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מבואות החרמון. הישובים הסמוכים למושב רמות נפתלי הם: מצפון - קיבוץ יפתח, מדרום - מושב שדה אליעזר, ממערב - קיבוץ מלכיה וממזרח - קיבוץ גונן. היישוב מוקף שטחים פתוחים וירוקים מכל עבריו וחלק ניכר מאותם שטחים הן חלקות קרקע חקלאית המעובדות על ידי חקלאים בני המושב.שטחים חקלאיים, רמות נפתלי

מושב רמות נפתלי ממוקם בגובה ממוצע של 460 מטרים מעל פני הים, גובה המספק לתושביו תצפית נוף אל עמק החולה (ממזרח) ואל רמת הגולן. נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים את היישוב לסביבתו הם: כביש 886 אשר נתיבו עובר בסמוך לגבולו המזרחי של המושב, כביש 899 אשר נתיבו עבור בסמוך לגבולו הצפוני של היישוב ומחבר אותו לכביש 90 וכביש 8977 המתחבר ליישוב ממערב. קרבתו של היישוב לקו הגבול הקנתה לו מעמד של "ישוב קו עימות", סטטוס המקנה לתושביו שורה של הטבות כלכליות מטעם המדינה.

קהילת רמות נפתלי מונה כיום כ-550 תושבים (כ-120 משפחות). ההצטרפות ליישוב כרוכה באישורה של ועדת קבלה אותה מרכיבים תושבים נבחרים. מרבית תושבי רמות נפתלי מתפרנסים מעיסוק בחקלאות ומהפעלת עסקים קטנים בענף האירוח הכפרי (צימרים וכו') ולעתים משילוב של השניים. ענפי החקלאות המרכזיים הם: מטעי פירות נשירים, כרמי יין ולולות עופות. המוניטין שיצא לענבי היין הגדלים במקום הביא להקמת 4 יקבי בוטיק בשטח המושב.

מערכת החינוך במושב כוללת מסגרות השגחה וחינוך לגיל הרך. את לימודי בית הספר היסודי, חט"ב ותיכון עושים ילדי המושב בבתי ספר בישובים סמוכים, לשם כך מופעל מערך הסעות יומי מסודר על ידי המועצה האזורית מבואות החרמון. בין מבני הציבור ביישוב: בית העם, מרפאה, חנות מכולת ומגרשי ספורט. ניהולו המוניציפלי של היישוב מסור בידי ועד מקומי הנבחר על ידי כלל בעלי זכות הבחירה ביישוב. בעלי הנחלות במושב מאגודים במסגרת אגודה חקלאית, גוף כלכלי-שיתופי שנוסד על מנת לאפשר לחקלאים לחלוק משאבים, ציוד, תשתיות, ידע וכו'. האגודה החקלאית היא הגוף המתווך בין בעלי הנחלות ובין רשות מקרקעי ישראל המנהלת את אדמות המדינה עליהם הוקם רמות נפתלי.

תולדות היישוב

מושב רמות נפתלי הוקם בשנת 1945 ביוזמת הנהגת הישוב הציוני בא"י, אשר הציבה במקום קבוצת פועלים חקלאיים על מנת לבסס את השליטה היהודית באיזור. מספר חודשים לאחר מכן הוחלפו הפועלים בקבוצה מאורגנת של חיילים ארצישראלים משוחררים אשר שירתו במלחמת העולם השנייה בבריגדה היהודית בצבא הבריטי. נסיון ההתיישבות לא צלח ובמהלך השנים לאחר מכן עזבו מרבית המייסדים את היישוב.

נסיון לשקם את היישוב באמצעות שיכונם של משפחות עולים חדשים במקום לא צלח גם הוא וב-1961 פורק המושב כאשר נותרה בו רק משפחה אחת. ב-1963 נערך נסיון נוסף ליישוב המקום והבתים שננטשו ניתנו לחברי גרעין התיישבות אשר הורכב ממשפחות צעירות בני הדור השני בישובי האיזור. הפעם הוכתרה ההתיישבות כהצלחה. כעבור זמן לא רב בנו תושבי המושב בתים חדשים במורד ההר, במרחק מה ממיקומו המקורי של היישוב.

מפת מושב רמות נפתלי והשטח סביבו


מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר