אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - מושב זרעית

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על מגרשים חקלאיים באיזור מושב זרעית העומדים למכירה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

זרעית - על היישוב

מושב בגליל העליון המערבי הממוקם בסמוך לגבול ישראל-לבנון. הישובים הסמוכים למושב זרעית הם:  ממערב - הכפר הבדואי ערמאשה, ממזרח - מושב שתולה ומדרום - מושב שומרה. קרקע חקלאית, זרעיתמצפון זרעית הוא הישוב הקרוב ביותר לגדר הגבול והישובים הסמוכים אליו בכיוון זה נמצאים בשטח לבנון. מבחינה מוניציפלית מושב זרעית נכלל בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף. אוכלוסיית המושב מונה כיום כ-300 תושבים.

גובהו הממוצע של שטח היישוב הוא 640 מטרים מעל פני הים והנוף הסובב את בתי היישוב הוא נוף טבע גלילי מרהיב, ברובו מיוער. בסמוך ליישוב ממוקם בסיס צבאי בו מוצב הכוח האחראי על ביצוע פטרולים לאורך גדר הגבול.

מיקומו של המושב מקנה לו מעמד של "ישוב קו עימות" הנושא עימו סל של הטבות כלכליות לתושבים, בנוסף להטבות הנסמכות על מיקומו של היישוב באיזור עדיפות לאומית (מעמד אותה מעניקה הממשלה לאיזורים מרוחקים בפריפריה). נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים את זרעית לשאר חלקי הארץ הם: כביש 8993 אשר נתיבו נע בסמוך לקו הגבול ישראל-לבנון וכביש 8992 המחבר בין הישוב לכביש 899 (כביש הצפון).

מערכת החינוך במושב זרעית כוללת מסגרות חינוך והשגחה לגיל הרך. את לימודי היסודי, החט"ב והתיכון עושים ילדי המושב בבתי ספר הממוקמים בישובים סמוכים, לשם כך מופעל מערך הסעות מסודר על ידי המועצה האזורית מעלה יוסף. מבני הציבור ביישוב כוללים: בית עם, חנות מכולת, בית כנסת, גני משחקים לילדים, מגרשי ספורט וחדר כושר.

נכון לעת זו מספר המשפחות בזרעית המתפרנסות מחקלאות כמקור פרנסה עיקרי אינו רב ומרבית התושבים מתפרנסים מעבודה כשכירים או מתפעול עסקים קטנים, בעיקר בענף האירוח הכפרי. התושבים אשר עדיין עוסקים בחקלאות פועלים בעיקר בענפים: לולי עופות, גידול פטריות, חממות פרחי, מטעי פירות נשירים, כרמים, דירי עיזים וגידול פרות לבשר.

מושב זרעית הוקם בשנת 1967 במסגרת מבצע התיישבות (מבצע סו"ס, סוף סוף) שיזמה ממשלת ישראל בגליל על מנת להרחיב את ההתיישבות היהודית בגליל. מייסדי המושב היו משפחות צעירות בני הדור הצעיר בישובים ותיקים בגליל. שנתיים לאחר הקמתו שונה שמו של היישוב על ידי מוסדות הממשלה ל- כפר רוזנוולד, לזכרו של נדבן יהודי-אמריקאי. התנגדות התושבים למהלך הביאה להחזרת השם המקורי.

במהלך שנות ה-80 פגע משבר כלכלי קשה במרבית הישובים החקלאיים בישראל ומושב זרעית לא נפקד מכלל זה. המשבר גרם לתושבים רבים לזנוח את העיסוק בחקלאות ולחפש מקורות פרנסה חלופיים. כיום מצבו הכלכלי של היישוב נחשב יציב למדי.

מפת מושב זרעית והשטח סביבו


מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר