אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - אלון הגליל

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקעות חקלאיות באלון הגליל, המוצעות למכירה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

אלון הגליל - על היישוב

ישוב קהילתי בגליל התחתון. הישובים הסמוכים לאלון הגליל: מצפון - ביר אל-מכסור, מדרום - בית לחם הגלילית, ממערב - קיבוץ הרדוף וממזרח - קיבוץ הסוללים. במישור המוניצפלי היישוב ממוקם בתחום שיפוטה של המועצה האזורית עמק יזרעאל. מספר התושבים באלון הגליל עומד כיום על כ- 1,000 איש (יותר מ-200 משפחות).

קרקעות חקלאיות, אלון הגליל

היישוב מוקף שטחים פתוחים מכל עבריו (ברובם שטחי חורש טבעי של עצי אלון). כמה מאות מטרים ממערב ליישוב נמצא מחלף המוביל, המחבר בין כביש 77 לכביש 79. מספר ק"מ מצפון לאלון הגליל ממוקם מאגר אשכול (אחד ממאגרי המים הגדולים בישראל הנכללים בתשתית המוביל הארצי). בסמוך לגבולו המערבי של היישוב ישנו אתר ארכיאולוגי בשם - חורבת יפתחאל. בסמוך לגבולו הצפוני של היישוב עובר שביל ישראל.

מרבית תושבי אלון הגליל הינם בעלי מקצועות חופשיים או מפעילים עסקים קטנים (חלקם בשטח היישוב), אך כמה מן המשפחות הוותיקות עדיין עוסקות בחקלאות, בעיקר: חממות פרחים, רפתות ודירי עיזים. ביישוב פועל גם יקב בוטיק בשם - יקב יפתחאל. מערכת החינוך ביישוב כוללת גן ילדים בלבד. את לימודי היסודי, חט"ב והתיכון עושים ילדי היישוב בבתי ספר בישובים סמוכים (בעיקר גבעת האלה ונהלל) ולצורך זה מפעילה המועצה האזורית עמק יזרעאל מערך הסעות.

ראשיתו של אלון הגליל היא במושב שיתופי-חקלאי בשם יפתחאל שהוקם בשנת 1980, בתמיכת הסוכנות היהודית. קבוצת המייסדים כללה כ-20 משפחות ולכל משפחה הוקצה שטח נחלה (מתוך כ-600 דונמים בסך הכל). בדומה למושבים חקלאיים רבים אחרים בשנות ה-80, גם ביפתחאל פגע, בשנת 1984, משבר כלכלי חריף. משבר זה הוביל לעזיבתם של חלק לא מבוטל מן התושבים והעמיד בספק את המשך קיומו של היישוב. כחלק מתהליך ההתמודדות עם המשבר הוחלט ב-1986 להתיר את המסגרת השיתופית-חקלאית ולהפוך את יפתחאל ליישוב קהילתי בשם - אלון הגליל.

בשנים לאחר מכן הצטרפו ליישוב כמה עשרות משפחות, בעיקר מן המעמד הבינוני, אשר ביקשו להנות מאיכות החיים של ישוב כפרי ומנוף הטבע יוצא הדופן המאפיין את היישוב לצד הקרבה היחסית לחיפה (כ-30 ק"מ). מיקומו של היישוב הקנה ומקנה לתושבים החדשים גם סל הטבות ממשלתי. בשנים האחרונות מבוצעת ביישוב תוכנית הרחבה, במסגרתה נבנים כ-72 בתים צמודי קרקע נוספים.

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר