אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - כליל

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית באיזור היישוב כליל, המוצעת לרכישה. לפרסום מידע בעניין זה פנו לעמוד - פרסם באתר.

 

כליל - על היישוב

יישוב קהילתי-אקולוגי בגליל המערבי. היישובים הסמוכים לכליל: מצפון- קיבוץ געתון, מדרום - כפר יאסיף, ממערב- קיבוץ בית העמק וממזרח - כפר ורדים. במישור המוניציפלי כליל משתייך למועצה האזורית מטה אשר. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-450 תושבים (כ-120 משפחות). למן הקמתו נושא כליל באופן מוצהר צביון אקולוגי, המתבטא ב: תכנון היישוב כך שבתיו מפוזרים במרחב וביניהם מרווחים גדולים של שטחי חורש טבעי ומטעי זיתים, בהיעדר גדרות בין הבתים ובגבול היישוב, בניתוק מבחירה מרשת החשמל של חברת חשמל (בשנים האחרונות החלו התושבים לייצר חשמל באמצעות מתקני חשמל סולאריים ובאמצעות מתקנים העושים שימוש באנרגיית רוח), בהשקעה במיחזור פסולת ובמיחזור מים וככלל במתן תשומת לב והשקעת חשיבה במיזעור הפגיעה בסביבה כתוצאה מקיום היישוב.

נתיב התחבורה המרכזי המחבר בין היישוב לשאר חלקי הארץ הוא כביש 8721, המתחבר לכביש 70 (כביש אורך מזכרון יעקב לשלומי). מעמדו התכנוני של כליל היה בעייתי במשך מרבית שנות קיומו והוליד עימות מתמשך בין התושבים לרשויות המקומיות ולגופי התכנון. סוגיה זו באה לפתרונה היחסי ב-2008 אז קיבלה המועצה הארצית לתכנון ובנייה החלטה אשר  נתנה תוקף חוקי ותכנוני למרבית הבנייה ביישוב, אך במקביל הציבה יעד להגידל את מספר הבתים ביישוב מ-75 ל-180, זאת על מנת לנצל בצורה יעילה יותר את הקרקע שהוקצתה ליישוב. מערכת החינוך בכליל כוללת: פעוטון, גן ילדים ובית ספר יסודי. את לימודי התיכון עושים מרבית ילדי היישוב בבית ספר בקיבוץ כברי הסמוך.

צביונו המיוחד של היישוב ניכר במידה רבה גם באפיוינם של תושביו, הוותיקים והחדשים, אשר חלקם עוסקים בענייני סביבה וקיימות מהיבט זה או אחר וחלקם האחר עוסקים בפעילות רוחנית או אמנותית. מעבר לכך הדגש האקולוגי, לצד נופי הטבע המרשימים באיזור, הפך את כליל ליעד נפוץ לתיירות כפרית (צימרים, חדרי אירוח וכו') ורבים מתושביו מתפרנסים מהפעלת עסקי אירוח, הסעדה ומאספקת שירותים שונים לנופשים המתארחים ביישוב. תחום כלכלי בולט נוסף ביישוב הוא עיבוד קרקעות חקלאיות בשיטות גידול אורגניות.

כליל הוקם בשנת 1978, כחלק מיישומה של תוכנית המצפים- תוכנית התיישבות שיזמה ממשלת ישראל בשיתוף ההסתדרות הציונית העולמית, במטרה להרחיב והלגדיל את ההתיישבות היהודית בגליל. מייסדי היישוב היו קבוצת משפחות מאיזורים שונים בארץ, אשר התאגדו סביב המחויבות המשותפת לרעיון האקולוגי. קרקעותיו של כליל הינן אדמות פרטיות אשר נרכשו על ידי המייסדים בסיוע כספי מצד הסוכנות יהודית (אחת הזרועות הביצועיות של ההסתדרות הציונית העולמית).

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר