אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בכפר תבור - אלמוג נדלן

מיקום - קרקע חקלאית למכירה הנמצאת בתחומה של מושבת כפר תבור, הממוקמת, בסמוך להר תבור.מגרשים חקלאיים בכפר תבור

יתרונות - בשנים האחרונות נרשמת באיזור כפר תבור תנופת פיתוח מואצת, הבאה לידי ביטוי בהפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה. תהליך זה צפוי להימשך בשנים הבאות, בעקבות רמת ביקוש גבוהה בתחום הנדל"ן למגורים. הקרקעות המוצעות למכירה ממוקמות בסמוך לשכונות המגורים החדשות במושבה, מצב המגדיל את הסבירות כי תוכנית להפשרת הקרקעות תאושר על ידי גופי התכנון הרלוונטיים.

היישוב כפר תבור עובר בשנים האחרונות תהליך מואץ של פיתוח הורחבה. תהליך זה מובל על ידי המועצה המקומית מתוך רצון מוצהר להגדיל את אוכלוסיית היישוב ולחזק את מצבו הכלכלי וכך לשמר את מעמדו המוניצפלי העצמאי של היישוב ולמנוע את איחודו עם ישובים סמוכים. רצון זה מתבטא בין היתר באישורן של תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות ושינוי ייעודן לבנייה. כך שגם עניין זה מגדיל את הסיכויים לאישור התוכנית להפשרת האדמות למכירה.

עלות חלקה בפרויקט - 79,000 ש"ח למגרש בן כ-500 מ"ר.

הערכת שווי במימוש ההשקעה - נכון להיום מוערך שוויו של מגרש מאושר לבנייה באיזור, בסכום של כ-700,000 ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המדינה). קניית חלקה בפרויקט כוללת רישום הבעלות בטאבו (הלשכה לרישום מקרקעין).

היישוב כפר תבור עובר בשנים האחרונות תהליך מואץ של פיתוח הורחבה. תהליך זה מובל על ידי המועצה המקומית מתוך רצון מוצהר להגדיל את אוכלוסיית היישוב ולחזק את מצבו הכלכלי וכך לשמר את מעמדו המוניצפלי העצמאי של היישוב ולמנוע את איחודו עם ישובים סמוכים. רצון זה מתבטא בין היתר באישורן של תוכניות להפשרת קרקע חקלאית ושינוי ייעודן לבנייה. עניין זה מגדיל את הסיכויים לאישור התוכנית להפשרת חלקות הקרקע הנכללות בפרויקט.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע.

החברה המשווקת - קבוצת אלמוג נדל"ן, בבעלותו של יזם הנדל"ן קובי אלמוג.

 

 

על היישוב - כפר תבור

מושבה בגליל התחתון המזרחי, השוכנת למרגלות הר תבור. שטח שיפוט המועצה משתרע על פני כ-12,000 דונמים. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-4,000 תושבים. המושבה מוגדרת כמועצה מקומית. תושבי כפר תבור נהנים ממגורים באחד מאיזורי הנוף היפים בישראל, עניין המתבטא גם בפעילות תיירות ונופש באיזור. בשטח היישוב פועלים גם יקב, מתנ"ס, מוזיאון היסטורי לתיעוד תולדות היישוב ומוזיאון מרציפן.

כפר תבור הוקם ב-1901 על ידי קבוצת צעירים, בני משפחות האיכרים שהתיישבו בא"י בזמן העלייה הראשונה. בני היישוב התפרנסו בעיקר מחקלאות, בעיקר מכרמי שקדים, גפנים וזיתים. כפר תבור היה היישוב בו הוחלט על ייסוד ארגון "השומר". בעת הקמת המדינה עמד מספר בתי האב ביישוב על 40. ב-1949 הוכרז כפר תבור כמועצה מקומית. במהלך שנות ה-50 נקלטו ביישוב משפחות עולים, בעיקר מכורדיסטן. בשנים לאחר מכן נרשמה בכפר תבור מספר פעמים הגירה שלילית, עקב נטישת הדור הצעיר. קשיי המגורים בפריפריה שלוו בקשיים כלכליים והגבלות על בנייה חדשה, עיכבו את פיתוחו של כפר תבור עד לשנות ה-70 לערך. השקעה בפיתוח, אשר כללה הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה, הקמת מוסדות ציבור (בריכה, מתנ"ס, ספרייה וכו') ופיתוח מקורות תעסוקה מלבד חקלאות, הביאו לחזרתם של רבים מבני הדור הצעיר אל היישוב.

בשנים האחרונות מספר התושבים בכפר תבור גדל בקצב מואץ, בעיקר בשל גדילה משמעותית בהיקף הבנייה והפיתוח. כך למשל הוקמו ביישוב לאחרונה מרכז מסחרי, מרכז ספורט ומספר שכונות חדשות. תהליך זה מובל על ידי המועצה המקומית ובעידודה צפויה אוכלוסיית היישוב להכפיל את עצמה בשנים הקרובות. לצורך השגת מטרה זו מקדמת המועצה המקומית מספר תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות וייעודן לצורך הקמת מגורים (בעיקר בניית בתים צמודי קרקע) ומבני ציבור שונים: מוסדות חינוך, מרכז לדיור מוגן ועוד.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר