אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

סקירת פרויקט לשיווק קרקעות בחולון, חברת טרה

מיקום - השטח המשווק ממוקם בצידה הדרומי של העיר חולון ונכלל במתחם תכנוני גדול יותר בן כ-4,000 דונם של שטחים פתוחים. 

יתרונות - השטח האמור מהווה חלק מרכזי בעתודות הקרקע הפנויות בחולון בפרט ובגוש דן ככלל, בהתאם לכך ובהתאם למחסור הניכר ביחידות דיור באיזור המרכז, תהיה זו הנחה סבירה להניח כי במידה והקרקעות אכן יאושרו לבנייה, לא יתקשו בעלי הקרקעות לממש את השקעתם ברווח.

עלות - 399 אלף ש"ח עבור יחידת קרקע המגולמת לזכות לדירה במתחם העתידי.

תשואה פוטנציאלית - על פי החברה המשווקת מחירה הממוצע של דירה באיזור הסמוך למתחם המשווק עומד על כ-2 מליון ש"ח.

מעמד סטטורי של הקרקע - הקרקע המשווקת עדיין נמצאת במעמד קרקע חקלאית. המתחם בן 4,000 הדונם מחולק ל-5,000 חלקות שונות ומספר בעלי החלקות עומד על כ-10,000.

במשך יותר מעשור מקדמת עיריית חולון תוכנית מתאר מקומית בשם - ח' 500 המתייחסת גם לשטח המשווק. פרטי תוכנית ח' 500 קובעים את הפשרת הקרקעות לבנייה לצרכים שונים: בנייתן של כ-13,000 דירות חדשות (רובן בבנייה רוויה של מגדלים בני 25 קומות וכ-800 בתים צמודי קרקע), פיתוח שטחי מסחר ותעסוקה, פיתוח מבני ציבור וכן פארק ציבורי הצפוי להשתרע על פני כ-400 דונם. הליך אישורה של תוכנית ח' 500 נמצא בשלב מתקדם וזו קיבלה כבר את אישור הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז ת"א וכן את אישורה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. עם זאת מספר בעלי עניין פתחו בהליכים משפטיים נגד גופי התכנון ועיריית חולון ועד אשר יקבל בית המשפט הכרעה בהליכים אלה לא ינתן תוקף רשמי לתוכנית.

יש לציין גם גם אישורה הסופי של התוכנית לא יאפשר את תחילת הבנייה באופן מיידי שכן תוכנית ח' 500 אינה מתווה את הפרטים הנדרשים לתוכנית בנייה בפועל, על כן, במידה והתוכנית תאושר, תעמוד לבעלי הקרקעות האפשרות להגיש לגופי התכנון תוכנית בנייה מפורטת וזו תידרש לעבור גם היא הליך אישור מסודר, אשר יכלול ככל הנראה חלוקה מחודשת של הזכויות על הקרקע (איחוד וחלוקת זכויות, הליך אשר גם הוא עשוי להיתקל בהתנגדות בעלי עניין ופתיחה בהליכים משפטיים). על כן הערכה סבירה היא כי הפיכת הקרקעות המשווקות לקרקע זמינה לבנייה תיארך מספר שנים לפחות, הערכה זו בוטאה באופן רשמי בכלי התקשורת על ידי נציגי עיריית חולון.

תוספות נכללות בעסקה - רישום זכויות המשקיע על הקרקע בטאבו (לשכת רישום מקרקעין)

החברה המשווקת - חברת Terra בקבוצת לוגיסטיק גרופ.

 

מפת האיזור הרלוונטי בחולון וסביבתו (מקור: גוגל מפות)

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר