אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - כפר שמריהו

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע אודות קרקעות חקלאיות בכפר שמריהו, המוצעות לרכישה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

כפר שמריהו - על היישוב

אחד היישובים היוקרתיים ביותר בישראל, הנחשב למקום משכנן של משפחות העשירון העליון. ממוקם בסמוך לגבולה הצפוני של הרצליה ולגבולה הדרומי של רשפון, במרחק של כ-9 ק"מ (בקו אוירי) מהעיר תל אביב. קרקע חקלאית, כפר שמריהומבחינה מוניצפלית כפר שמריהו מוגדר כמועצה מקומית. שטח המועצה משתרע על פני כ-2,700 דונמים. מספר התושבים ביישוב מוערך כיום בכ-2,500. ביישוב פועל בית ספר יסודי המשמש את ילדי יישובי האיזור.

כפר שמריהו הוקם בשנת 1937 על ידי קבוצת יהודים תושבי גרמניה (בסיועה של חברת רסקו) אשר ביקשו להקים יישוב כפרי חקלאי. שמו של היישוב נקבע לזכר פועלו של שמריהו לוין, מנשיאי ההסתדרות הציונית. שטח היישוב חולק למשקים חקלאיים במספר תצורות ולאחר עבודות פיתוח ראשוניות אוכלס על ידי משפחות העולים מגרמניה (כ-57 במספר). הקשיים הרבים הנלווים לעבודה חקלאית הביאו לכך כי חלק ניכר מן המתיישבים נטשו תוך זמן קצר את עבודת האדמה ומצאו מקורות פרנסה אחרים (מסחר, מקצועות חופשיים ועוד).

ב-1949 נקלטה בכפר שמריהו קבוצת משפחות עולים חדשים ולצורך שיכונם סופח לשטח היישוב קרקעות מכפר ערבי סמוך שננטש במלחמת העצמאות. במהלך השנים לאחר מכן איבד היישוב את צביונו החקלאי כליל והיה ליישוב בתי מידות יוקרתי. קרבתו של כפר שמריהו לת"א, גודלן של הנחלות שהוקצו לכל מתיישב ואופיו השקט והכפרי של היישוב משכו אליו תושבים מעשירי הארץ, אשר הפכו את המשק החקלאי (חלקם בני 10 דונמים) שרכשו לאחוזות פאר. בדירוג החברתי-כלכלי של הלמ"ס מדורג כפר שמריהו במדרג 10 מתוך 10.

בשנת 2011 הפקיעה מע"צ כ-54 דונמים של אדמות חקלאיות הסמוכות לכפר שמריהו, לצורך סלילת קטע נוסף בכביש 531. מחלוקת שהתגלעה בין מע"צ לבין בעלי הקרקעות בנוגע לגובה הפיצוי על הפקעת הקרקעות הוביל את הצדדים להליך משפטי, אשר הסתיים בהחלטה על העלאה מסוימת של סכום הפיצוי.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר