אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

הושלמה מכירת 190 דונם של קרקע חקלאית בחדרה

חברת אפי קפיטל, הנמצאת בבעלותו של אפי שקדי (המשמש גם כמנכ"ל החברה) ועוסקת באיתור נכסי נדל"ן ושיווקם למשקיעים, פרסמה היום הודעה במסגרתה נמסר כי החברה השלימה בהצלחה את שיווקה של קרקע חקלאיו בצפון חדרה, בהיקף המסתכם לכדי -190 דונם! על פי הודעת החברה מכירת החלקות הניבה סך של 53 מיליון ש"ח. את השטח המדובר רכשה החברה במקובץ לפני כשנה מקבוצת בעלי הקרקעות, אשר הינם תושבי חו"ל. סכום העסקה היה, על פי הדיווח - 34 מיליון ש"ח. לאחר הרכישה פיצלה אפי קפיטל את השטח לחלקות קטנות, אשר שווקו לציבור המשקיעים בישראל, בתמחור של כ-280 אלף ש"ח לדונם לערך.קרקע חקלאית בחדרה

התמריץ השיווקי העיקרי לרכישת חלקות הקרקע היה תוכנית מתאר מקומית, בשם חד/1800, אותה מקדמת עיריית חדרה. תוכנית זו נועדה להסדיר (בין היתר) את הוספתם של כ-1,100 דונמים לשטחו של איזור התעשייה הממוקם בחלקה הצפוני של חדרה (בצמוד לכביש 4 מדרום). רוב השטח המיועד לאיזור התעשייה מוגדר כיום כקרקע חקלאית. חלקות הקרקע ששיווקה חברת אפי קפיטל נכללות בתוכנית מתאר זו.

תמיכת העירייה מהווה מרכיב משמעותי בהערכת סיכוייה של התוכנית לקבל את אישורם של גופי התכנון. נכון לעת זו תוכנית חד/1800 אושרה על ידי ועדת התכנון והבנייה המקומית לתכנון ולבנייה - חדרה וכעת היא מופקדת וממתינה לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה- מחוז חיפה.

יש לציין כי מועד הדיון בתוכנית והסיכויים לאישורה על ידי הוועדה המחוזית אינם ידועים בוודאות ויתכן כי התוכנית לא תזכה לאישור בשנים הקרובות. מנגד, ניתן להעריך כי אישור התוכנית על ידי הוועדה המחוזית והפשרתן של קרקעות חקלאיות יכפיל פי 5 או יותר את ערכן של אותן קרקעות.

בהקשר זה כדאי לדעת כי מלבד הרחבת איזור התעשייה עוסקת תוכנית חד/1800 גם בהסדרת פרויקט פינוי בינוי במתחם אלי כהן בגבעת אולגה, בו מתוכננת הקמתם של מספר מגדלי דירות (כ-500 דירות חדשות).

מנגד, ניתן להעריך כי אישור התוכנית על ידי הוועדה המחוזית והפשרתן של קרקעות חקלאיות יכפיל פי 5 או יותר את ערכן של אותן קרקעות.

באיזור התעשייה הצפוני בחדרה פועלים כיום מפעל נייר חדרה, מספר רב של מוסכים, מסגריות ועשרות עסקים קטנים של בעלי מלאכה שונים. מצב התשתיות באיזור התעשייה אינו משופר ועל כן אין פלא כי העירייה מקדמת תוכנית להרחבתו ושיפוצו.

ראוי לציין כי במהלך שנות כהונתו הוביל ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, מספר לא מבוטל של תוכניות להרחבת שטחי המגורים בחדרה. מימושן של תוכניות אלו הביאו לעלייה משמעותית בהיקף הבנייה החדשה בחדרה, אשר לוותה גם בעליית מחירי הדיור בעיר.

 

לקבלת מידע על הצעות להשקעה בקרקע חקלאית- הקליקו על הקישור הרלוונטי

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר