אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - צריפין

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית באיזור קיבוץ שפיים, המוצעת למכירה. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

קרקעות חקלאיות - צריפין

השקעה ברכישת קרקעות חקלאיות הממוקמות בסמוך למתחם צריפין מבוססת בעיקרה על ההנחה הסבירה כי פינוי בסיסי צה"ל מן המתחם וייעוד השטח שיתפנה לבנייה אזרחית למגורים ולתעשייה, יביא לשינוי במעמדם התכנוני של הקרקעות באיזור המתחם. הן בשל הסרת המגבלות הקיימות על בנייה בסמוך לבסיסים צבאיים והן בשל התהוותה של מעין עיר חדשה באיזור בין באר יעקב לראשל"צ. התגשמותה של תחזית זו במהלך השנים הקרובות יכולה להביא לעלייה מואצת בערכן של הקרקעות החקלאיות הסמוכות לצריפין ואף יותר מכך, עם הפשרת הקרקעות לבנייה.

צריפין - על המתחם

קרקע חקלאית, צריפין

מתחם באיזור המרכז בו ממוקמים מרבית בסיסי ההדרכה של צה"ל ומספר בסיסים נוספים. הישובים הסמוכים לצריפין: מצפון בית דגן, מדרום - באר יעקב, ממערב - העיר ראשל"צ וממזרח - מושב ניר צבי. בצידו המזרחי של המתחם עובר נתיבו של כביש 44 (לוד - חולון) בצידו הדרומי עובר כביש 4313 (עוקף באר יעקב). שטח המתחם משתרע על כ-1,400 דונם, והוא מצוי במלואו בבעלות המדינה.

לצד בסיסי הצבא ממוקמים במתחם צריפין גם בית החולים אסף הרופא, איזור תעשייה ובית ספר ברשת אורט. מבחינה מוניציפלית נכלל מרבית שטח המתחם בתחום שיפוטה של המועצה המקומית באר יעקב. מיקומו של המתחם באחד מאיזורי הביקוש למגורים הגבוהים בישראל והמרחק המצטמצם בין המתחם לשטחים הבנויים בראשל"צ ובאר יעקב, הובילו בכמה העשורים האחרונים לדיונים חוזרים ונשנים בדבר פינוי בסיסי צה"ל ממתחם צריפין, אך אלה לא הובילו לפעולה מעשית. מצב זה השתנה במהלך שנות ה-2000 מכמה גורמים: עלייה ניכרת בערכן הכלכלי של אדמות המתחם, מצוקת נדל"ן הולכת וגוברת בישראל וגיבוש מודל תקציבי מוסכם בין משרד הביטחון למשרד האוצר לגבי פינוי בסיסים מאיזורים עירוניים. על פי מודל זה, התקציב הניתן למשרד הביטחון למימון פינוי בסיסים והקמת בסיסים חדשים,  נסמך על ההערכות להכנסות הצפויות למדינה משיווק קרקעות הבסיסים המפונים.

צירוף כל הנסיבות שפורטו לעיל, לצד מספר גורמים נוספים הביאו לפועל את תוכנית "עיר הבהד"ים", תוכנית נדל"ן ממשלתית ושאפתנית בעלות של כ-9 מיליארדי ש"ח, במסגרתה מקים משרד הביטחון מתחם ענק מדרום לב"ש, בו ירוכזו בסיסי ההדרכה של צה"ל. העברת בסיסי ההדרכה למתחם החדש בנגב תאפשר את פינויו של מתחם צריפין מנוכחות צבאית ותייצר עתודת קרקעות פנויות בהיקף של יותר מאלף דונמים. הקמת כל הבסיסים החדשים צפויה להסתיים בשנת 2015, במועד זה לערך צפוי להסתיים גם פינוי בסיסי הצבא מצריפין.

על פי פרסומים בעניין זה של הרשויות המקומיות הרלוונטיות (מועצת באר יעקב ועיריית ראשל"צ), של מנהל מקרקעי ישראל ושל גופי התכנון הרלוונטיים, קרקעות מתחם צריפין יחולקו בין באר יעקב לראשל"צ וישמשו לצרכים הבאים: הקמת פארק תעשייה לחברות טכנולוגיות רפואיות (אשר ינצלו את הקרבה לבית החולים אסף הרופא), בנייתן של כ-20,000 יחידות דיור חדשות (בעיקר בבנייה רוויה לגובה).

מחנה צריפין הוקם בשנת 1917 כבסיס לצבא הבריטי, בתום מלחמת העולם הראשונה ולאחר כיבוש א"י מידי העות'מאנים. באותה עת נקרא הבסיס - מחנה סרפנד. במהלך מלחמת העצמאות כבש צה"ל את הבסיס מידי הצבא הירדני. בתום המלחמה הועבר הבסיס לשימוש צה"ל. במהלך השנים התמקמו בצריפין מרבית בסיסי ההדרכה (בה"דים) של צה"ל, ביניהם: בה"ד 6 של חיל הלוגסטיקה, בה"ד 7 של חיל הקשר, בה"ד 12, בה"ד 20 של חיל החימוש ועוד.

 


מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר