אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בהרצליה

הרצליה היא אחת הערים היחידות באיזור המרכז בהן עדיין משווקות אדמות חקלאיות להשקעה. יש לציין כי עתודת הקרקעות הפנויות בעיר קרובות למיצוי מוחלט. עניין בגינו היקף הבנייה החדשה בהרצליה מצומצם למדי. עובדה ראויה לציון נוספת היא כי הביקוש לנדל"ן באיזור הרצליה שומר על רמה גבוהה ויציבה בשנים האחרונות, בין היתר בשל התדמית החיובית והיוקרתית המיוחסת לעיר. צירוף העובדות המצוינות לעיל משפיע באופן ישיר על הרווח הצפוי ממימוש ההשקעה במקרה שהקרקעות החקלאיות המשווקות בהרצליה יופשרו (כלומר יעודן ישונה מחקלאות לבנייה), אך מנגד מביא לתימחור גבוה יחסית למגרשים החקלאיים המוצעים לרכישה, זאת ביחס למחירן של קרקעות חקלאיות באיזורים אחרים בארץ.

כמו כן יש לציין כי הצמצום בעתודת הקרקעות הפנויות בהרצליה גורם לארגונים ירוקים לפעול נגד שינוי ייעודם של שטחים מחקלאות לבנייה, זאת במטרה לשמר את היקף השטחים הירוקים בעיר. על כן, לא ניתן לומר כי השקעה בקרקע חקלאית בהרצליה אינה נטולת סיכונים (בוודאי שלא בטווח הקצר) וקיימת אפשרות כי תוכניות להפשרת קרקע חקלאית לא יאושרו בשנים הקרובות.

הרצליה נוסדה בשנת 1924 כמושבת איכרים חקלאית. השטח עליו נוסדה הרצליה נרכש על ידי "גואל האדמות" יהושע חנקין ונמכר ל"קהילת ציון אמריקאית" חברה ציונית, אשר פעלה לקידום התיישבות ציונית בארץ ישראל (והיתה מעורבת בהקמת מספר ישובים בא"י). קבוצת מייסדי היישוב כללה עולים מארה"ב ומאירופה. בשנים הראשונות לקיומה התפתחה הרצליה בקצב מהיר. ב-1926 הוקם בית הספר הראשון ביישוב. בשנים לאחר הקמת המדינה, ובעקבות קליטתם של משפחות עולים רבות, גדל מספר התושבים בהרצליה בקצב מהיר והיא החלה לאבד את צביונו החקלאי. ב-1960 הוכרז היישוב כעיר. קפיצת מדרגה נוספת במספר תושבי העיר נרשמה במהלך שנות ה-90, עם תחילתו של גל עלייה ממדינות חבר העמים.

הרצליה הינה אחת הערים המבוססות בישראל ומרבית אוכלוסייתה משתייכת למעמד הבינוני-גבוה. אוכלוסייתיה מונה כיום כ-100,000 תושבים ושטח שיפוטה משתרע על פני כ-26,000 דונם. את העיר חוצה כביש 2, אחד מנתיבי התחבורה המרכזיים במדינת ישראל. בדרום העיר ממוקמת תחנת רכבת (ולידה איזור חנייה גדול), בה פועל קו פרברי המאפשר הגעה לת"א בנסיעה בת כחמש דקות. בשטחה של העיר מצויים: שכונת היוקרה - הרצליה פיתוח, איזור תעשייה המאוכלס בעיקר על ידי חברות טכנולוגיה, הנחשב גם לאיזור בילויים פופולרי, מספר מרכזיים מסחריים גדולים. על חוף ימה של הרצליה פועלים מספר מלונות. בשנות ה-90 נבנתה בחוף הרצליה מרינה המשמשת לעגינת יאכטות. השטח הגובל בחוף ימה של הרצליה נחשב לאחד מאיזורי המגורים היקרים ביותר בארץ ונכסי נדל"ן הממוקמים בו נרכשו בעסקאות של עשרות מיליוני ש"ח.

ככלל, הביקוש לנדל"ן בהרצליה שומר על רמה גבוהה ויציבה בשנים האחרונות, לכך תורמים בעיקר: תדמיתה היוקרתית, הנוחות בקרבה לאיזור התעשייה בו מועסקים אלפי עובדי הייטק ולבסיסי צה"ל הממוקמים בגלילות ומלאי מצומצם של דירות לרכישה. בדרום מערב הרצליה נמצאים שטחים חקלאיים לגביהם מקיימת העירייה הליך תכנוני, אשר צפוי להביא להפשרת הקרקעות ולבנייה. לאחרונה אישרה ועדת התכנון והבנייה מרחב הרצליה תוכניות לשינוי ייעודם של מגרשים חקלאיים בצפון העיר.

 

 

 

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר