אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בראשל"צ - נדלן נדלן

הצעה לרכישת קרקע חקלאית בראשון לציון

מיקום - מגרשים חקלאיים הממוקמים בצידה הצפון-מזרחי של ראשון לציון, בסמוך לשטח בו נבנית כיום שכונת מגורים חדשה (שכונת צוריאל), אשר גם היא נבנתה על גבי קרקע חקלאית שהופשרה.מגרשים חקלאיים, ראשון לציון

יתרונות - שטח הפרויקט נמצא במיקום המספק גישה נוחה ומהירה לעורקי תחבורה מרכזיים (כביש 431 וכביש הגישה לבית דגן) ומהווה את עתודת הקרקע הפנויה האחרונה באיזור זה.

עלות - כ-140 אלף ש"ח לחלקה בת 250 מ"ר.

הערכת שווי במימוש ההשקעה - מגרש בן 250 מ"ר מאושר לבנייה, באיזור הפרויקט, מוערך כיום בסכום של כ-650,000 ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד למרבית הקרקעות בישראל הנמצאות בבעלות המדינה). הסכם הרכישה כולל גם התחייבות לרישום הבעלות בטאבו, הגוף הממשלתי האחראי על רישום זכויות על נכסי נדל"ן.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע עד להפשרת הקרקע, ניתן על ידי משרד עו"ד כהן-שמואלי.

החברה המשווקת - חברת חברת א.ש.נ.מ נדלן נדלן בע"מ. מייסדי החברה: ארז ניר, שי מוגרבי. החברה עוסקת ביזמות נדל"ן בתחומים שונים, ביניהן שיווק שטחים חקלאיים.

 

 

על העיר - ראשון לציון

ראשון לציון היא אחד היישובים הותיקים בישראל. הוקמה ב-1882 (תקופת העלייה הראשונה) כמושבת איכרים חקלאית, על ידי אנשי אגודת ביל"ו. זמן קצר לאחר הקמת היישוב הצליחו אנשיו לגייס לעזרתם את הברון רוטשילד אשר העביר להם תמיכה כספית (אותה התנה בכך שהמתיישבים יקבלו הדרכה חקלאית מקצועית). כשלונם של איכרי המושבה בפעילות החקלאית הביא אותם לפנות שוב לברון רוטשילד. הפעם סכום הכסף שהועבר הוליד את העברת האדמות לבעלות הברון, אשר הציב נציגים מטעמו לנהל את היישוב. ב-1888 הוקם במושבה בית הספר העברי הראשון בעידן המודרני. בהנחיית פקידי הברון ננטעו כרמי גפנים על אדמות ראשון לציון והצלחתם של אלו הולידה את הקמת יקב כרמל מזרחי (בשנת 1889) בשטח המושבה.

ב-1905 נוספו כ-20,000 דונמים לשטח המושבה, בהחלטת השלטון העות'מאני בא"י. בשנת 1922 הוכרזה ראשל"צ כמועצה מקומית על ידי שלטון המנדט הבריטי. בשנת 1932 הוקם איזור תעשייה ביישוב, אחד איזורי התעשייה הראשונים בתולדות היישוב הציוני בא"י. בשנים בסמוך ולאחר הקמת המדינה עלה מספר התושבים בקצב מואץ וב-1950 הוכרזה ראשון לציון כעיר.

במהלך שנות ה-90 עברה ראשון לציון שינוי משמעותי כאשר לצד המשך בניית שכונות מגורים חדשות הובילה העירייה מהלך לפיתוח תחום המסחר, התעשייה והתרבות בעיר. במסגרת מהלך זה הוקמו בשטח העיר מספר רב של מרכזים מסחריים, איזור תעשייה חדש, מוסדות תרבות ובילוי שונים (דוגמת היכל תרבות חדש ומרשים) ועוד. ההשקעה בפיתוח תחומים אלו נמשכה בשנים לאחר מכן ועל פי תוכניות העירייה צפויה להמשיך גם בשנים הבאות. בעיר פועלות שתי תחנות רכבת (ראשונים ומערב) המספקות רמת נגישות גבוהה בין העיר למרכז גוש דן.

ראשל"צ הינה את הערים המרכזיות בישראל המאכלסות משפחות מן המעמד הבינוני ואחת הערים הגדולות בישראל ככלל - כ-230,000 תושבים, העיר הרביעית בגודלה. מיקומה של העיר בצידו הדרומי של גוש דן הפך אותה לאחת הערים המבוקשות עבור מגורים למשפחות מעמד בינוני, אשר ביקשו לרכוש דירה במחירים סבירים יותר מאלה של תל אביב ועדיין לגור במרחק קצר מת"א. כפועל יוצא של מצב זה הוכפל מספר התושבים בעיר מדי מספר שנים. שטח שיפוט העיר משתרע על פני כ-58,000 דונם (בשנת 2003 סופחו לשטח העיר כ-8,000 דונם).

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר