אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

בנימינה היא אחת הדוגמאות הבולטות בתולדות ענף הנדל"ן בישראל להשפעה החיובית שעשויה להיות לפיתוחה של תשתית רכבות יעילה באיזור פריפריה. המושבה שהיתה עד לפני כשני עשורים ישוב חקלאי מנומנם, הפכה בשני העשורים האחרונים לאחד הישובים המתפתחים בישראל. תהליך זה לווה בעליית מחירים אגרסיבית במחירי הדיור במושבה ובהרחבה ניכרת של השטחים הבנויים. כאמור, אחד הגורמים המרכזיים המקושרים לתהליך זה, הינו הקמתה של תחנת רכבת במרכז היישוב, המשמשת כתחנת ביניים בקו חיפה-ת"א וכן כתחנת מוצא לקו פרברי מהיר בנימינה-ת"א (נסיעה של כחצי שעה).

המושבה בנימינה הוקמה בשנת 1922 (בזמן העלייה השלישית) כיישוב חקלאי. בשלהי שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80 החל שינוי הדרגתי בפני המושבה ובעיקר בהיותה מושבה של חקלאים פעילים. החל מאותה תקופה הפכה החקלאות לעיסוק משני יותר ויותר בפרנסתם של התושבים. נכון להיום רובם המוחלט של תושבי בנימינה אינם מתפרנסים מחקלאות. אוכלוסיית המושבה מורכבת בעיקר ממשפחות בנות המעמד הבינוני.

בשנת 2003 הוביל משרד הפנים מהלך לאיחוד מוניציפלי של בנימינה עם המושבה השכנה (והקטנה יותר) גבעת עדה, במסגרת מועצה מקומית אחת בנימינה-גבעת עדה. תחום שיפוט המועצה המאוחדת משתרע על  כ-25,000 דונם. מספר התושבים של שני היישובים מונה כיום כ-16,000 איש (רובם תושבי בנימינה). בשנים האחרונות נרשמה בגבעת עדה וכן בבנימינה עלייה משמעותית בהיקף הבנייה למגורים ומשפחות רבות היגרו ממרכז הארץ וקבעו את משכנן בן. תהליך זה לווה בעליית מחירי הנדל"ן, במידה שווה פחות או יותר לעלייה שנרשמה בשאר איזורי הביקוש הנדלנ"י בישראל. לצורך ביצוע מיזמי הבנייה בישובים אישרו גופי התכנון מספר תוכניות בניין ערים ובהן הפשרת קרקע חקלאית

 

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

מידע נוסף

No matching tags

כתבות נצפות

חדש באתר