אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

חברת אשדר סופרת קופה

חברת הנדל"ן אשדר, חברה בקבוצת אשטרום, פירסמה השבוע הודעה בדבר הסכם שחתמה עם חברת מינהל מגורים ישראל ועמותת חריש הירוקה (שתי קבוצות רכישה המאגדות קבוצת משפחות חילוניות המבקשות לרכוש בית בחריש). בהסכם מכרה אשרד לחברה ולעמותה אופציה למשך כחודש (עד סוף יוני 2013), לרכוש את כל הזכויות שיש לאשדר על קרקעות מדינה באיזור חריש. רכישת האופציה נעשתה תמורת סכום של כמיליון ש"ח. במידה ויחליטו הרוכשים לממש את האופציה, סכום רכישת הזכויות על הקרקע יעמוד על כ-70 מיליון ש"ח.

אדמות חריש

הקרקעות המיועדות להקמת דירות חדשות בחריש שווקו על ידי מנהל מקרקעי ישראל (או בשמה החדש - הרשות למקרקעי ישראל- רמ"י) במכרזים לפני מספר שבועות. בחלק מן הקרקעות ששווקו במכרזים אלו זכתה עמותת נאות חריש (גם היא קבוצת רכישה של משפחות חילוניות, המנוהלת על ידי היזמים המובילים את עמותת חריש הירוקה) ובחלק אחר זכתה חברת אשדר. הפער בין סכום הרכישה הפוטנציאלי, כ-70 מיליון ש"ח לערך, לסכום אותו הגישה אשדר במכרז 1.7 מיליון בצירוף הוצאות פיתוח של כ-35 מיליון ש"ח, צפוי להניב לחברה רווח של 32 מיליוני ש"ח.

יומיים לאחר פירסום ההודעה פירסם משרד הבינוי ושיכון גם הוא הודעה באותו נושא בה נמסר כי המשרד יפעל בתקיפות למניעת עסקות סיבוביות בהן יזמי נדל"ן אשר זכו בקרקעות במכרזי המנהל מוכרים את אותן קרקעות ברווח גדול לחברות נדל"ן אחרות. על פי הודעת המשרד, המדינה משווקת קרקעות מדינה לבנייה (באמצעות המנהל למקרקעי ישראל) במחירים נמוכים ממחירי השוק, על מנת להביא להוזלת מחירי הדירות בארץ ולא על מנת לאפשר ליזמי נדל"ן לגרוף רווחי עתק.

כדי למנוע את אותן עסקאות, נמסר בהודעה, המשרד יאסור על העברת זכויות על הקרקעות מחברת נדל"ן שזכתה במכרז לחברה אחרת, אלא אם כן מדובר בנסיבות מיוחדות וחריגות (דוגמת קריסתה של החברה שזכתה במכרז או מצב דומה). על פי הודעת המשרד, עסקאות דוגמת זו שביצעה חברת אשדר מחייבות את אישורה של ועדת המכרזים במנהל מקרקעי ישראל והמשרד יפעל דרך גוף זה לדחייתן של עסקאות שכאלה.

 

לקבלת מידע על הצעות להשקעה בקרקע חקלאית- הקליקו על הקישור הרלוונטי

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר