אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

שמאות מקרקעין למשקיעים בקרקעות חקלאיות

אחד התוצרים של הירידה ברמת הכדאיות של אפיקי ההשקעה המסורתיים בישראל של השנים האחרונות, היא העלייה במספר המשקיעים השוקלים השקעה בקרקע חקלאית. ואכן האופציה לממש השקעה בתשואה של מאות אחוזים נראית אטרקטיבית לנוכח מחירי הנדל"ן למגורים השומרים על רמה גבוהה מזה זמן רב. מנגד, לא ניתן להתכחש לעובדה כי השקעה בקרקעות חקלאיות אינה נטולת סיכונים ובמקרים מסוימים עשויה להסתיים בהפסד ניכר.

אחד הכלים העומדים לרשות המשקיע הפוטנציאלי היא שכירת שירותי של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין הינם בעלי מקצוע המתמחים בביצוע בדיקה מקיפה לנכסי נדל"ן וקביעת שוויים בזמן נתון, זאת ביחס למצב שוק הנדל"ן, למצב הנכס, למעמדו המשפטי והתכנוני וכן הלאה. הערכת השווי המתקבלת לידי המשקיע מעבודת שמאות מקצועית והשוואתה למחיר הנדרש להשקעה, מאפשרת לקבל החלטה מושכלת יותר בנוגע לרמת הכדאיות בהשקעה ובמקרים מסוימים גם חושפת לעיני המשקיע מידע שמשווקי הקרקע בחרו שלא לחשוף ומציגה בפניו סיכונים משמעותיים למימוש ההשקעה ברווח.

שירותי שמאות מקרקעין לאדמות חקלאיות - למה זה כדאי?

במידה והנכם שוקלים לבצע השקעה בקרקע חקלאית מומלץ כי תשכרו את שירותי של שמאי מקרקעין מקצועי ועצמאי, על מנת שזה יבצע הערכת שווי לחלקה המוצעת לרכישה. מומלץ כי תבחרו בבעל מקצוע המתמחה בתחום הקרקעות החקלאיות, שכן ביצוע הערכת שווי לנכס בקטגוריה זו מצריכה מומחיות מקצועית ייחודית ביחס להערכת שווי לנכסי נדל"ן אחרים (לדוגמא בית או מבנה מסחרי). בעוד שעבודת שמאות למבנים מסתמכת במידה ניכרת על בדיקת מצבו הפיזי של הנכס והערכת שווי השטח ביחס לעסקות רכישה לשטחים דומים, הערכת שווי לחלקת קרקע חקלאית מסתמכת בעיקר על בחינת מצבה התכנוני והמשפטי של חלקת הקרקע, הערכת סיכויי הפשרת הקרקע וגילום סיכויים אלה לכדי סכום כסף.

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר