אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית - כפר אביב

לעת עתה אין בידי מערכת אתר אגרילנד מידע על קרקע חקלאית למכירה באיזור מושב כפר אביב. אם ברצונכם להציג באתר מידע בהקשר זה, אנא פנו לעמוד - פרסמו באתר.

 

כפר אביב - על היישוב

מושב בדרום מישור החוף. הישובים הסמוכים לכפר אביב הם: מצפון- העיר יבנה, מדרום- קבוצת יבנה, ממערב- מושב בני דרום, מושב ניר גלים , העיר אשדוד וממזרח - מושב שדמה, הישוב הקהילתי עשרת, מושב משגב דוב. קרקע חקלאית, כפר אביבמבחינה מוניציפלית היישוב נכלל בשטחה של המועצה האזורית גדרות. אוכלוסיית היישוב מונה כיום כ-780 תושבים. הישוב מוקף שטחים פתוחים וירוקים מכל עבריו, בחלקם הגדול - קרקע חקלאית.

נתיבי התחבורה המרכזיים המחברים את המושב לסביבתו הם: כביש 42 החוף ממזרח למושב וכביש 4101 אשר נתיבו חוצה את היישוב. מערכת החינוך ביישוב כוללת מסגרות חינוך והשגחה לגיל הרך וכן בית ספר יסודי. את לימודי החט"ב והתיכון עושים מרבית ילדי המושב בבית ספר תיכון ברנר הממוקם בקיבוץ גבעת ברנר.

נכון לשנים האחרונות מרבית תושבי כפר אביב אינם מתפרנסים מחקלאות, אלא מעבודה כשכירים מחוץ למושב או מהפעלת עסקים עצמאיים בתחומים שונים. עם זאת מרבית הקרקעות החקלאיות הנכללות בתחום המושב (כ-2,600 דונמים) עדיין משמשות לפעילות חקלאית, בעיקר בענפים: פרדסי הדרים, מטעי פירות נשירים, גידול ירקות, גידול פרחים, לולים ורפתות.

קהילת המושב מתחלקת בין שני מעמדות כלכליים-סטטוריים: בעלי נחלות ותושבי הרחבה. בכפר אביב ישנן 72 נחלות חקלאיות בהיקף של מספר דונמים כל אחד ובעלי הנחלות מאוגדים במסגרת אגודה חקלאית, וכן כ-80 בתים בהרחבה הממוקמים על מגרשים קטנים בהרבה. תושבי ההרחבה אינם חברים באגודה החקלאית.

ענייניו המוניציפליים של המושב מנוהלים על ידי שני גופים נפרדים: ועד מקומי וועד האגודה החקלאית. הוועד המקומי נבחר על ידי כל התושבים ומופקד על ניהול תחומי הביטחון, התרבות, החינוך, הנוי והתברואה. ועד האגודה נבחר על ידי נציגי משפחות בעלי הנחלות ביישוב (נציג אחד לכל משפחה) ומופקד על ניהול הנכסים המשותפים לבעלי הנחלות: קרקעות, מבנים, ציוד חקלאי, מתקנים ומערכות תשתית. כמו כן עוסק הוועד בניהול כמה ממערכות התשתית ביישוב. בעבר התקיימה זהות בין שני הגופים וועד האגודה תיפקד גם כוועד מקומי. מצב זה היה הגיוני כל עוד תיפקד המושב כיישוב חקלאי וכמעט כל תושביו היו בעלי נחלות, אולם עם קליטתם של תושבי ההרחבה, הזהות בין הגופים הותירה את התושבים החדשים נטולי ייצוג מוניצפלי. עתירה לבג"ץ בעניין זה בראשית שנות ה-2000 הביאה לפסק דין אשר חייב את רוב המושבים בישראל ובכללם כפר אביב, להקים ועד מקומי עצמאי.

מושב כפר אביב הוקם בשנת 1951 ביוזמת המוסדות המיישבים במדינה הצעירה. מייסדי היישוב היו משפחות עולים ממצרים. בשנים לאחר מכן נקלטו ביישוב משפחות עולים ממדינות מזרח אירופה וממדינות צפון אפריקה וכן משפחות ישראליות ותיקות.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר