אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

עיריית הרצליה מפנה ובונה

עיריית הרצליה פירסמה השבוע הודעה בדבר קידום מיזמי פינוי בינוי בשטח העיר. בשנים האחרונות מתקיים בהרצליה פער הולך וגדל בין הביקוש למגורים בעיר, הן על ידי תושבי העיר משפרי דיור והן על ידי משפחות המבקשות להעתיק את מגוריהן לעיר, ובין היקף הבנייה החדשה בעיר. מאחר ועתודת הקרקעות הפנויות לבנייה בעיר מצומצמת למדי (גם אם לוקחים בחשבון חלקות קרקע חקלאית אשר אולי יופשרו בעתיד) החליטה העירייה להשקיע מאמץ בהתחדשות עירונית, בין היתר באמצעות מיזמי פינוי ובינוי. במסגרת מאמץ זה הודיעה העירייה כי בכוונתה להעביר בימים הקרובים 10 תוכניות למיזמי פינוי בינוי לאישור הוועדה הממשלתית הרלוונטית - הוועדה הבינמשרדית להתחדשות עירונית, הפועלת במסגרת משרד השיכון והבינוי.

פינוי בינוי הרצליה

הגשת התוכניות לאישור משרד השיכון והבינוי היא שלב נדרש במסלול תכנוני עבור רשויות מקומיות שיצרה ממשלת ישראל (המסלול מגובה בחקיקה מתאימה בחוקי התכנון בישראל). במסגרת מסלול זה לוקחת הרשות המקומית אחריות על תכנון הפרויקט, ניהול המו"מ מול התושבים המפונים, בחירת הקבלנים לביצוע הפרויקט וכן הלאה. ביצוע פרויקט פינוי בינוי במסלול זה דורש אישור ראשוני של הוועדה הבינמשרדית להתחדשות עירונית ואישור נוסף לאחר הגשת תוכנית מפורטת. אישור התוכנית מקנה לרשות המקומית שורה של הטבות ממשלתיות בביצוע המיזם, דוגמת מימון תקציבי להוצאות שונות הנדרשות במיזם.

10 המתחמים מפוזרים בחלקים שונים בהרצליה. מספר הדירות הקיימות בהם מתכמת לכ-700 דירות, ואילו היעד המתוכנן להיקף הבנייה החדשה על הקרקעות שיתפנו הוא - כ-3,000 דירות חדשות. במתחמים הנבחרים ישנם מבני דיור ציבורי וכן דירות בבעלות פרטית.  בין השכונות בהם ממוקמים המתחמים המיועדים: שכונת נווה ישראל, שכונת הרצליה הירוקה, שכונת מעונות שרה ושכונת יד התשעה. מתחמים לגביהם נודע כי הם נכללים בתוכניות העיריה: מתחם רמב"ם במרכז העיר - במתחם מתוכננת הריסתם של שלושה בנייני דירות בני 3 קומות ובנייתו של בניין דירות חדש אחד בן 22 קומות, מתחם רחוב מנדלבלט (כ-7.5 דונם) - ברחוב מתוכננת הריסתן של 84 דירות ובנייה של 245 דירות חדשות בבנייני דירות בני כ-14 קומות, מתחם ברחוב הכוזרי.

מיזמי פינוי בינוי, בצורתם המקובלת, הם מיזמים בהם מבני דירות ישנים ובמצב רעוע באיזורי ביקוש גבוהים (מרכזי ערים לדוגמא) נהרסים ובמקומם נבנים בנייני דירות חדשים. בתמורה לפינוי דירתם מקבלים בעלי הנכס או השוכרים (במבני דיור ציבורי), תשלום או דירה בבניינים החדשים או שילוב של השניים. הכדאיות הכלכלית בביצוע מיזמי פינוי בינוי מבוססת על הגדלת זכויות הבנייה על הקרקעות המפונות, כך שבמרבית המקרים הבניינים החדשים גבוהים יותר וכוללים מספר רב יותר שלדיורת. מודל פינוי בינוי הוא מודל כלכלי-נדל"ני מקובל במדינות רבות בעולם המערבי, כאחת הדרכים לעודד התחדשות במרכזי ערים.

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר